Kjellerstue

Kategorier:

- Stue

Lister/dører/vinduer : Vil male lister og tak også, forslag tas imot med takk

Hei! Vi skal pusse opp kjellerstue pga vannskade. Litt koko bilder pga lekkasjen, men håper du får et inntrykk likevel. Gulv blir Berry Alloc Grand Avenue I fargen Via Monte Eik (litt lys eik). Det er ett vindu som er østvendt, det er ikke så stort, kanskje 80x60 cm, så ikke veldig mye naturlig lys. Vi skal bruke rommet som hjemmekontor/tv-stue/oppholdsrom, og jeg ønsker en varm og lun følelse. I stue oppe har vi Deco Pink og Red Maple (sørvendt), som vi trives godt med. I kjeller ser jeg lyset er kaldere, og ser derfor på litt varmere toner (typ Pale Terracotta fra Koi). Kjeller er 32 kvm. Jeg kunne tenke meg å male alt, også tak og lister, i en lys ferskenrosa-ish farge uten at det blir for barneromaktig. Fondvegg i annen farge er vi åpne for evt.:) Møbler har vi ikke valgt ferdig ennå, men har et par bokhyller i bjørk som vi beholder, disse ser du på bildene. Trolig blir pult svart. Vi tenker lunende tepper på gulvet som kan matche vegger og interiør. Sett litt på Peachy Sky, men er også redd for at rommet blir for oransje… Hvilke farger ville du anbefalt i et slikt rom? Vi er åpne for annen takfarge og andre kreative innspill også :)

2025-01-16 09:45:33

Fargerådgiver svarer:

Hei

Jeg vil foreslå en kombinasjon med  LADY 20047 Blushing Peach og  LADY 20046 Savanna Sunset i dette rommet. Eller  LADY 2992 Delightful Pink og  LADY 2856 Warm Blush ;)

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk