Farge på pipeløp og ovninnsats

Kategorier:

- Stue

- Annet

Lister/dører/vinduer : Frostrøyk

Hei! Vi skal få bygd en ovn inn i stua, en ovninnsats som da integreres med pipeløpet som allerede er der. Vi har fargen Gentle Whisper i stua, pipa, muren og veggen ved trappa er Frostrøyk og trappa er Raw Canvas (trappefargen er jeg for øvrig ikke er veldig fornøyd med). Jeg har lyst å male hele pipa igjen når den har blitt til en ovn, og lurer på om du har fargetips? Kunne godt tenke meg farger, ikke bare variasjoner av hvit/grå/beige.

2025-01-16 13:23:03

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for bilder :) Jeg kan forstå at  LADY 10961 Raw Canvas ikke er optimal. Jeg vil tro den vipper mer syrlig i møte med ditt varme gulv og til  LADY 12182 Gentle Whisper som er mer rødlig. Når det gjelder  LADY 1376 Frostrøyk og  LADY 12182 Gentle Whisper er dette en lekker kombinasjon :) 

Hva om du maler trappen i  LADY 12180 Present hvor pipa vil bli tøff med den dype  LADY 1145 Band Stone eller  LADY 20120 Organic Red som gir mer kulør :) 

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter. God helg ønskes :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Hei, og takk for raskt svar! Har du noen tips enda mer retning terrakotta? Kan gjerne tenke oss noe mer fargesterkt, men som fortsatt passer fint med Frostrøyk og Gentle Whisper. Andre fine kontrastfarger mottas også med stor takk. Lurte på å få bygd en vedhylle under ovnen, inn i muren om du skjønner, og tenkte på om det skulle være en annen farge enn resten inni denne. F.eks. en mørkere eller lysere fargenyanse enn resten.

17/01/2025 18:28:23

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Ta en titt på  LADY 11175 Adventure og /eller  LADY 12074 Peachy som står fint til hverandre så disse kan du gjerne kombinere sammen med tanke på vedhyllen ;) Den tidligere nevnte  LADY 1145 Band Stone men også  LADY 10429 Diskret vil stå fint til disse :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen! Nå er peisen i byggefasen, legger ved bilde. Jeg er veldig inni oransje/terrakotta for tiden. Vi har kjøpt fargeprøver av Peachy og Muted Coral, men jeg synes Peachy ble for lys og Muted Coral kanskje hakket for rosa. Hva tror du om Natural Clay på peisen? Eventuelt Rusty? Tror du noen av de kunne gått fint med veggfargene vi har? Og så var det den hersens trappa. Jeg begynte å lure på om den kunne bli blå? Eksempelvis Exhale, Taxi eller Iron Blue?

15/04/2025 08:51:35

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Av de nevnte vil jeg holde en knapp på  LADY 1259 Rusty på peisen i møte med  LADY 12182 Gentle Whisper.  LADY 5516 Iron Blue på trapp vil gi en råtøff kontrast i rommet:) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun