Kategorier:
- Annet
Lister/dører/vinduer : Bomull
Hei, jeg har en stor 97kvm stue, spisestue, kjøkken med høy takhøyde i en del opptil 5 m, men i spisestuen er det normal 2,4 m høyde. Da er jeg overtok huset var det malt washed linen på samtlige vegger. Nå har jeg malt veggene i hjertet av rommet / spisestuen i northern mystikk i og det har virkelig gitt rommet mye mer varme og lunhet. Men jeg har mye tak som er veldig hvitt! Det er greit nok i stuedelen men jeg lurer på om jeg skal male taket der hvor jeg har malt veggene grønne. Jeg lurer på hvilken farge. Jeg har jo litt lyst å male når det northern mystikk - for å skape det enkelt og rolig. Men er veldig usikker på om den er for mørk? Har du noen anbefalinger.. Hilsen renate
Ps har ikke teppe på gulvet for tiden pga av valp 😅
Vurderer også å male dørene…
Hei
Det første som slo meg da jeg så bildene var at jeg ville valgt å videreføre LADY 10679 Washed Linen på hele taket. LADY 10679 Washed Linen vil bli en fin brobygger mellom den mørke grønne LADY 7613 Northern Mystic og din hvittone på vindu, dør, lister og fliser. Uten at du deler opp rommet slik jeg er redd LADY 7613 Northern Mystic vil gjøre om du velger deg den på både vegg og tak i bare denne sonen. Om du vil ha en tone litt mørkere vil da LADY 1352 Form bli fin. Da vil du få en glidende ton-i-ton med LADY 10679 Washed Linen, men litt mer kontrast til de hvite flatene dine. Fortsatt en farge i hele taket i begge rommene/sonene ville jeg valgt meg. ;)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel
vår vakreste maling - til slette vegger
Takk. Det var en god ide! Det skal jeg prøve. Ift dører hva tenker du. Jeg har faktisk 5 dører inn mot spisestuen som er hvite mot vegger i northern mystic. Jeg har kjøpt en bøtte med nåler mystikk, men i halvblank fordi den var ferdigblandet opp et tilbud. Jeg malte liste og det ble fint. Men jeg er veldig usikker på om jeg tør å male dørene også. I alle fall i det halvblanke. Hva tenker du?
Hei
Det kommer til å bli superlekkert med dører i lik farge som veggen. Tommel opp fra meg ;) Du vil få en ro i rommet når øynene ikke lengre blir trukket mot de hvite dørflatene. Og med litt forskjellig glansgrad på vegg og dører får du en fin balanse mellom disse to flatene. En høyere glansgrad vil gi en litt lysere tone. Kan jeg få ønske meg etterbilder ? Bare du og jeg som ser de ;)
Takk! Så fint å kunne få råd. Nå er jeg i gang med å male dørene grønne og taket i washed linen. Det vil nok ta noen uker. Sender bilder etterhvert. ☺️
Hei
Ser frem til bilder ;)