Farger soverom og gang

Kategorier:

- Soverom

- Gang

Lister/dører/vinduer : Bomull

Hei. Vi har malt et gjesterom i feriehus i fargen kokos, og har en seng vi tenker beholde bare vi maler den. Lurer da på hvilken brunfarge som passer sammen med kokos? Det står også en sovesofa på samme rom med mørke-brune puter. Skal også male et soverom til ved siden av hvor vi ønsker en litt mørkere farge enn kokos, men som passer fint sammen med kokos. Har dere noen råd til farge vi kan gå for der? Skal også male gang hvor vi tenker grå på veggene og lysere på panel som er i gangen. Hvilken grå farge kan passe og hvilken lysere farge kan passe sammen på panel? Andre farger i huset er som sagt kokos på ene soverommet, (andre soverommet er ikke valgt farge til enda), kjøkken malt i silky blue på vegg og sama på kjøkkenskap, i stuen kommer det være soothing beige. Legger ved bilde av kjøkken (med fargene som er malt nå), gang som skal males, og soverom før det ble malt i kokos for å vise sofa som står der og sengen som skal males. Alle vinduskarmer og lister er malt i bomull.

2025-01-18 11:55:49

Fargerådgiver svarer:

Hei

I møte med  LADY 1931 Kokos vil jeg foreslå enten  LADY 1233 Mohair eller den mørkere  LADY 10385 Belgian Brown som fine bruntoner. På det tilstøtende rommet vil jeg foreslå du velger deg  LADY 10678 Space som er en tone mørkere. Gangen kan bli fin å male i  LADY 0553 Ascott og da vil det bli fint å ta opp igjen  LADY 1931 Kokos som en lysere tone ;)

 

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Takk for svar Line. Og fine farge forslag:) Når vi skal begynne på panelen i gangen, må vi pusse bort lakken først da eller kan man bruke kvist og sperregrunning rett på? Hører fra deg:) 

20/01/2025 14:49:28

Fargerådgiver svarer:

Hei

Når det kommer til fremgangsmåte og riktig forarbeid er det eksperter på maling du bør snakke med. Teknisk Service treffer du her: https://www.jotun.com/no-no/decorative/contact-us eller på telefon 33 45 75 30. Ha en fin tirsdag videre ;)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun