Farge på baderom

Kategorier:

- Bad

Lister/dører/vinduer : Letthet 1624 på tak og lister. Frostrøyk 1376 på dør og dørkarm

Vi pusse opp baderom og ønsker noen råd for fargevalg. Baderommet er forholdsvis lite med et vindu som slipper inn lys. 3 av veggene er baderomsplater og den siste er panel. Vi er åpen for råd både for en farge for alle veggene og en farge på panelveggen og en på baderomsplateveggene. Vi har Letthet 1624 på tak og lister. Frostrøyk 1376 på dør og dørkarm.

2025-01-19 20:15:10

Fargerådgiver svarer:

Hei, jeg ser for meg at en lys varm farge som  LADY 12083 Devine blir lekkert. Jeg ville valgt samme farge på alle veggene, det at en vegg er i panel vil uansett gi en fin effekt av fondvegg. Panelveggen ville jeg malt litt blankere noe som vil understreke fondvegg effekten.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk