Kategorier:
- Stue
- Gang
Lister/dører/vinduer : Bomull
Ønsker tips om farge til stue og gang. Det er en ganske stor stue, med et stort vindu som slipper inn en god del lys, men sjeldent direkte sollys. Gulvet er i lys eik. Skapene skal males i samme farge. Ønsker en varmere beige som går til hvitt, valnøtt og andre brune/beige toner. Opprinnelig var planen Gentle Whisper, men etter å ha malt den på veggen, ble den litt for rødlig. Washed Linen er også forsøkt malt på veggen, men denne ble litt for mørk.
Hei, jeg hjelper deg gjerne, men det er fint hvis jeg får bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hører fra deg. :-)
Hei! Takk for svar. Legger ved bilder, men har akkurat flyttet inn så det er ingen møbler i dag. Planen er å møblere etter jeg har malt.
Takk for bilder, jeg anbefaler at du vurdere LADY 1140 Sand den er varmere og mer kulørt enn LADY 10679 Washed Linen og litt lysere. Hvis den ikke er lys nok er også LADY 10678 Space en god beige tone. Den er verken for rødlig eller for gyllen, - en perfekt, dempet beige tone som står godt inntil en mengde farger. Til disse beige tonene ville jeg valgt hvite detaljer og tak i LADY 1624 Letthet den er litt mykere enn helt hvitt :-)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel