Kontrastvegger

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

- Gang

Hei Jeg skal male en liten leilighet (gang, kjøkken, stue henger sammen - skyvedør mellom gang/kjøkken, står som regel oppe), og tenker å male med en farge over det hele (tak, vegger, lister), men i stuedelen vil jeg ha to vegger (hjørne) i en noe mørkere kontrast. Tenker på kontrast farge Lys Hamp eller Raw Canvas, og syns Skandinavisk lys virker som en farge som er typ beige uten å bli grå. Sofaen er gul/grønn typ gusjegrønn (skal stå på den ene kontrastveggen), har en oransj/løvegul/lysbrun stol (står i den delen hvor hovedfargen er representert). Har svarte metallhyller (på den andre kontrastveggen) i stuedelen. Kjøkkenet er svart. Har prøvd Sophisticated red og Dijon Yellow på kontrastveggene, men begge ble for mye/mørke. Liker godt Raw Canvas, men i forhold til gusjegrønne sofa lurer jeg mulig på om Lys Hamp kan være et bedre valg? Likte og veldig Gentle Yellow (liker beige mer enn grå), men den vil bli for gul. Eller kanskje ikke? Gikk derfor over til Skandinavisk Lys. Har også sett på Contemporary White og Blek Sand. Er takknemlig for forslag. Også om jeg kanskje ikke bør male tak/lister/dører.

2025-01-21 14:29:15

Fargerådgiver svarer:

Hei, jeg hjelper deg gjerne, men det er fint hvis jeg får bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg :-)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei, og takk for svar:) Jeg har tatt bilder og de er i slik rekkefølge: 1. Tatt fra gang (ser kjøkken og stue som går både til høyre og venstre, mest høyre) 2-3.Stuedel høyre. Der har jeg tenkt kontrastdelen (ikke der vindu er, men på de 2 andre) 4. Venstre stuedel 5. Gang I og med at jeg ønsker en gjennomgående farge har jeg lagt m bilder av gang/kjøkken. Legger v bilde (6) av sofa (fortsatt på ikea). Jeg vil sette høyere ben på den og bruke den så den passer i høyde til bordet. Håper dette kan bidra til forslag:)Hvis noe er uklart ta kontakt. Mvh kari

24/01/2025 19:20:26

Fargerådgiver svarer:

Hei, vi har ikke fått bildene dine dessverre. Hvis bildene er over 5MB ( pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun