Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Lister/dører/vinduer : Hvit, standard. Tak klassisk hvit
Pusser opp kjøkken stue. Kjøkken Norema lin grønt. S2005-G10y Gulv : Tavira Clear fra Gerflor Kjøkkenøy plate: Eik hvitmalt Tak: Hvitmalt panel, klassisk hvit Lurer veldig på hvilken farge vi skal velge til veggene. Ca 2 m åpning mellom stue og kjøkken. Mye vinduer. Bilder: på kjøkkenet blir det ingen overskap på veggen rett fram. Et langt vindu mot fjellene. Ca 120x3 m. I stua blir det 3 vinduer der det nå er 2. Dette er landstedet vårt på en øy. Takker for tips :)
Hei, jeg ser for meg at det i dette rommet kan bli rålekkert med en ganske mørk farge på vindusveggen mot utsikten, det vil balansere godt mot de grønne kjøkkenfrontene og trekke oppmerksomheten mot utsikten. Hva med LADY 7613 Northern Mystic eller LADY 12306 Tender Greige på denne veggen og resten av veggen i LADY 12314 Grey Touch, de er i mine øyne lekre sammen med S2005-G10Y :-)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Tusen takk :) Litt usikker på den mørkegrønne, den grå føler jeg er safere, men hva tenker du om soothing beige eller modern beige. Hvordan vil de stå til lin grønt S2005-G10y ? Og ev kan man tenke en blåtone? Lingrønn har litt blåtone i seg føler jeg.
Hei, jeg valgte grønt fordi rommet har allerede mye blått med sofaen. Det er selvfølgelig ingenting i veien for å velge blått, men da er det viktig at blåfargene du velger matcher sofaen godt. Bilder kan lyve så det er litt vanskelig å si hvilke blå som blir fine mot sofaen din. Jeg opplever at sofaen er varm i undertonen så jeg anbefaler da at du jobber med blåtoner som har litt rødt i undertonen som LADY 4629 Skyggeblå, LADY 4017 Pilasterblå, LADY 4618 Kveldshimmel, LADY 4638 Byge og LADY 4477 Deco Blue for å nevne noen :-) S2005-G10Y er grønn med lite gult i undertonen og det er en farge med mye sorthet så den oppleves litt kjølig og er absolutt fin sammen med blått. Grunnet at kjøkkenfrontene oppleves litt kjølig valgte jeg den greige LADY 12314 Grey Touch fremfor gulere beige toner som LADY 12075 Soothing Beige men dette er smak og behag. Vil du ha litt mørkere og varmere tone på veggene er LADY 12076 Modern Beige min favoritt av de beige, men jeg anbefaler også at du vurdere LADY 12180 Present :-)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Tusen takk for gode råd. Stemmer det at noen av fargene du anbefaler ikke er på Jotuns fargekart? Som Lady 12180 Present? Er den i samme bane som Modern beige, bare litt lysere? Jeg vil gjerne også få et forslag på huset/hytta utvendig. Vi skal bytte panel og må da male på nytt. Vi skal ha Royal kledning, sprekkpanel og lurer på hva som passer av farge. I dag er huset Rørosrødt, men ser for oss noe som passer bedre inn i naturen. Legger ved bilder. Kan ikke finne noen bilder som viser huset/hytta nærmere. Naustet tenker vi holde i rødt. Hva tenker du om det? Tusen takk :)
Hei igjen, LADY 12180 Present er i fargekartet som heter VÅRE VAKRESTE FARGER og denne fargen finner du også som papirprøve hos din lokale Jotun forhandler i Jotun Fargesenter inne. LADY 12180 Present er litt mørkere og noe rødere enn LADY 12076 Modern Beige. Den er også mindre kulørt så LADY 12180 Present er gråere (greige) enn LADY 12076 Modern Beige. Ønsker du å bruke kledning fra Møre Royal må du be om fargeråd der, de fargene har vi naturlig nok ikke prøver på. Rødt naust er både klassisk og lekkert, JOTUN 0025 Rørosrød er min røde favoritt på naust :-)
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!