Farge i stue

Kategorier:

- Stue

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

Bygger ny 2 etg og får en stue med store vinduer ut mot hagen, det er skråtak - høyeste punkt ca 3 meter og knevegger på ca 1,4. vurderer å male tak og vegger i samme farge så taket ikke skal blir så dominerende. Vurderer en beige farge, f.eks. washed linnen, kalk, soothing beige, sand.

2025-01-21 21:39:42

Fargerådgiver svarer:

Hei

Uten bilder av ditt rom, eller en link til ditt nye gulv er det en umulig oppgave her vi sitter bak en PC skjerm å si hvilken av de fargene du nevner som vil bli best hos deg.

 Både  LADY 10341 Kalk og  LADY 10679 Washed Linen vil opptre litt mer grålig enn  LADY 1140 Sand eller  LADY 12075 Soothing Beige som er mer beige, men de vil alle fungere med  LADY 9918 Klassisk Hvit.

 

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk