Kategorier:
- Soverom
- Gang
Hei! Vi må male to rom på nytt pga slitasje, og lurer på om vi skal endre farge. Leiligheten skal potensielt selges snart, så det må være noe litt i tiden som folk generelt liker, men vi vil ikke ha det alt for generisk heller, og ikke for hvitt eller for grått. Soverom (og yttergang) er nå i en lys rosa. Vi beholder gjerne en rosatone, og har noen forlag under, men det er ikke skrevet i stein at det må være det. Mellomgangen, som må males, er i samme lyse grå som stue. Vi må beholde den i stuen, da vi ikke orker å male bokhyllen. Så det som er i mellomgang må fungere med den grå i stuen. Yttergangen kan males i samme farge som enten soverommet eller mellomgangen. Ytterdøren må også males på innsiden. For utenom treverket i yttergangen er det ingen møbler/tekstiler/kunst som setter noen begrensninger på fargevalg. Hva er deres heteste tips?
Hei
Nå som du skal beholde rosafargen i yttergangen og gråfargen i stuen trenger jeg en NCS fargekode på de slik at de nye fargen på soverommet og gangen vil gi en fin fargeharmoni. Hører fra deg ;)
Hei igjen! Da fant vi igjen permen med fargekodene. Stuen og mellomgangen er malt i Demring 1269/ 2502-Y17R. Det samme er innsiden av døren i yttergangen. Yttergangen og soveromet er malt i S2010 Y70R. Vi hadde tenkt å male yttergangen, men den kan males både i samme farge som mellomgangen eller som soveromet. Når jeg sammenligner rosafargene fra jotun mot den rosa fargekoden på skjermen ser den jo nesten identiske ut med indie pink. Usikker på om jeg kan stole på skjermbildet. Min mann ønsket seg nok en rosa som i allefall ikke var mer "prinsesserosa" enn hva vi har nå. Selv malte jeg forrige leilighet i Sliky Pink og eeeelsket det. Men du står altså fritt til å også velge bort rosa til fordel for noe helt annet som er fint. Takk for hjelpen!
Hei
Din rosafarge S2010-Y70R ligger som du har sett veldig tett på LADY 2224 Indi Pink som har NCS fargekoden S2010-Y60R litt mer gyllen, men like kulørt og lys.
Jeg vil foreslå sammen med din rosafarge og LADY 1269 Demring LADY 8094 Dunkel og LADY 20142 Daydream som fine farger fra rom til rom.
Om du bare skal sette til en farge holder jeg en knapp på LADY 20142 Daydream ;)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Hei! Tusen takk for gode råd. Absolutt fine farger! Ikke sett på Daydream før, men den var veldig flott. Men jeg er usikker på om du missforstod meg, rosafargen vi har skal vekk fra begge rom. Vi skal ha to nye farger. Kan du spesifisere hva du forslår om hvilke farger i hvilke av de tre rommene som skal males, samt innsiden av døren i yttergangen? (Beklager at vi må ha ting med teskje, men vi lider av besluttningsangs på akkurat disse tingene og liker å bli bestemt for av eksperter :) ) Jeg er også litt bekymret for at de to nye fargene blir litt mørke for en ganske smal yttergang, men det er det kanskje ingen grunn til?
Hei
Jeg misforstod nok litt det med at du skulle velge bort begge rosafargene, jeg var opptatt av at "Min mann ønsket seg nok en rosa som i allefall ikke var mer "prinsesserosa" enn hva vi har nå" Og leste det til at han godt kunne beholde S2010-Y70R.
Kan du velge deg LADY 20142 Daydream på soverommet? Og med ønske om en lysere tone i mellomgang og yttergang vil jeg foreslå LADY 12314 Grey Touch i mellomgangen, LADY 7637 Exhale i yttergangen og LADY 1269 Demring som du har nå, eller den mørkere LADY 8094 Dunkel på innsiden av ytterdøren.