Kategorier:
- Stue
Jeg har en østvendt stue og kjøkken med tilsammen 4 vinduer, men romme er avdelt med doble fløydører, 3 meter takhøyde. Ønsker en beige farge som hensyntar himmelretning. Hatt soothing beige i flere hus som fungerte godt men her tror jeg den vil blir feil pga sortheten. (Har den i resten av leiligheten, kryper innover meg der det er lite lys. Stue har i dag Sommersne. Det blir for lite liv og stuen føles tom og livløs. Har kikket på Frostrøyk, Sand mm. Gammelt heltre furuplank, hvitnet. Tak klassisk hvit, vindu bomull, kjøkken tipper jeg er eggehvit. Jeg ønsker litt liv i stuen og noe kontrast mot tak og gulv, men ikke mørk. Takknemlig for svar.
Hei, jeg hjelper deg gjerne, men det er fint hvis jeg får bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hører fra deg. :-)
Hei, Jeg sjekket med kompass at vinduene er vendt mer mot sør, altså sørøstvendt. Det er sol frem til ca 14 på dagen. Jeg er i beige-sjiktet, ikke for mørk ettersom jeg er redd det blir dystert. Har kikket på space, frostrøyk, sand, kalk mm.
Hei, hvitpigmenterte furugulv har en god varme og mange beige toner kan oppleves litt "grønne mot grå" da de ikke er varme nok i undertonen. Grunnet dine detaljer i både LADY 1001 Egghvit og LADY 1453 Bomull anbefaler jeg at du kikker på lyse beige toner med noe mer rødt i undertonen enn LADY 10678 Space. LADY 1376 Frostrøyk kan være en god kandidat, men hos noen vil denne oppleves litt "grå" mot spesielt LADY 1453 Bomull. Jeg anbefaler at du vurdere LADY 1875 Sans, LADY 1832 Skandinavisk Lys og LADY 1519 Vanilje. LADY 1140 Sand kan også stå fint mot gulvet, men spørsmålet er om ikke den også har litt mye sorthet i forhold til kulørhet slik at også den blir litt grå hos deg mot gulvet. Når vi snakker om så like og lyse farger som dette er det vanskelig å si noe sikkert bak en pc skjerm for lysforhold er helt avgjørende så det må testes med prøver hos deg. Det er lurt å male opp store prøver på ark som kan flyttes rundt slik at du kan se prøvene ned mot gulvet, mot kjøkkenfrontene og inntil dine møbler :-)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger