Ny farge på kjøkkenvegg

Kategorier:

- Kjøkken

Lister/dører/vinduer : Bomull

Hei, jeg ønsker å skifte ut fargen på kjøkkenveggen over benken. Fargen i dag er Watt Blush (tror jeg) Jorun Wanderwall (veldig fornøyd med den). Jeg valgte den fordi jeg ønsket et varmt inntrykk, men kunne nå tenke meg et «cleanere» uttrykk. Frontene er fargen Kongle fra Sigdal (matt brun). Hvitevarer, armaturer etc er sort. Benkeplaten er Corian en en slags grå betongfarge (kunne tenke meg en farge på veggen som matcher bedre med den). Benkeplaten på kjøkkenøya er Bambus. Gulv er hvitlakkert matt eik. Og veggene rundt er (inkludert stue) er washed linen. Planen er å bytte ut «rotehylla» i en hylle i eik. Legger ved noen bilder og beklager rotet 🙈

2025-02-02 19:37:07

Fargerådgiver svarer:

Hei

Ønsker du nå en helt lys tone på veggen vil jeg foreslå  LADY 1928 Sommersne,  LADY 1376 Frostrøyk eller  LADY 1024 Tidløs. De er alle fine opp mot  LADY 10679 Washed Linen du har på veggene i resten av rommet. Hvilken av de du skal velge deg må du vurdere opp mot benkeplaten din. Jeg fikk ikke helt tak i fargetonen på de da  LADY 2856 Warm Blush på bildene du har lagt ved ikke ligner på min prøve av  LADY 2856 Warm Blush.

 

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk