Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Hei! Har tak ess plater i tak og skal legge roll on wall på vegger for å få glatt overflate og gjøre det listefritt opp mot tak. Ønsker å trekke fokuset bort fra taket uten å måtte sparkle, men å bruke maling. Har lyst til å male med kalkmaling på veggene. Er det best å male taket i samme farge men forskjellig malingstype eller at både vegger og tak er malt med kalkmaling? Dette gjelder stue og kjøkken med åpen løsning. Fargen på kjøkkenfronter er Sandbeige, og har messingdetaljer på kjøkken. I stue har vi en spilevegg i en mørkere trefarge som valnøtt og hylle i samme farge på kjøkken. Ønsker en lys men varm og lun farge på vegger og tak, men er usikker på hva som passer til.
Hei, tak i samme farge som veggen "kamuflere" taket men jeg ville valgt LADY Perfection i taket for et roligere og mer ensartet uttrykk, da får veggen fokus og øyet trekkes mot veggen ikke taket. Ønsker du lyse vegger er LADY 10678 Space lekker sammen med LADY 1939 Sandbeige og spiler i valnøtt. LADY 10678 Space kan blandes i LADY Minerals, det er noen begrensninger i fargeutvalget i dette produktet :-)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
perfekt helmatt finish til slette tak
Vakre kalkede vegger