Ny farge på gjesterom/kontor og gang

Kategorier:

- Soverom

- Kontor

- Gang

Lister/dører/vinduer : Hvit (ligner kritthvit, men usikker)

Vi har et relativt lite gjesterom/kontor (nærmest gangen og bad) som vi ønsker å male i en ny farge, som passer sammen med øvrige farger i leiligheten. I stua har vi exhale, kjøkken/spisestue har vi minty breeze og på hovedsoverommet har vi naturlig blå. Gangen er i dag i en anda lysere blåfarge vi ikke vet kode på, men vi vurderer å også male denne om. Lister og dører er hvite (tilnærmet kritthvit, men usikker på kode) og vi har et grått laminatgulv i tretterligning. Fargene kan enten være mer dempet, være i samme nyanser eller stå til kontrast til det vi allerede har i dag.

2025-02-06 22:46:29

Fargerådgiver svarer:

Hei, jeg hjelper deg gjerne, men det er fint hvis jeg får bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulvet og farger på møbler i gangen og gjesterom/kontor. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Du skriver at tilstøtende rom er i naturlig blå jeg regner med at det har sneket seg inn en liten skrivefeil og at det er  LADY 5503 Natural Blue du har sammen med  LADY 7637 Exhale og  LADY 7163 Minty Breeze ? 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Beklager, send tilbakemelding. Vi var bortreist, så det var ikke mulig å få tatt bilder med noe dagslys før nå. Gjesterommet er midlertidig innredet både med møbler og lampe (senga skal bli stående). Det blir til dels også bare brukt til Lagring per nå. Vi skal montere skyvedørsgarderobe og pult på motsatt side av senga. Stemmer at det var natural blue. Jeg husket feil navn på kjøkkenfargen. Det er nordic breeze, ikke minty breeze. Legger ved to bilder ett av kjøkken og ett av stua.

11/02/2025 08:27:09

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, takk for bilder :-) Som kontrast til de blå og blågrønne du har ser jeg for meg at det blir lekkert med vegger i   LADY 8124 Malmø eller  LADY 8596 Sunny Green på gjesterommet/kontoret :-)

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk