Ny farge i ny leilighet

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Gang

Lister/dører/vinduer : Hvit

La ved inspirasjonsbilder. Ønsker soverom i en rosa tone. Sengen er beige og vi tenker ha en spilevegg i mørkbeiset eik. I gangen ser vi for oss en er grønn tone, ikke for mørkt da rommet er litt lite. I stuen ønsker vi noe mer nøytralt. Det er åpen stue og kjøkken. Det står et hvitt kjøkken der. Ser for oss en beige og har for eksempel likt soft skin, men kan nok ha enda lysere.

2025-02-08 10:15:48

Fargerådgiver svarer:

Hei :) jeg hjelper dere gjerne, men det er fint hvis jeg får bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på deres møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn dere og meg.  Hører fra dere :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei. Se bilder. Vi pusser opp hele leiligheten. Så alle vegger blir lektet ut og kledd med ny gips. Kjøkkenet blir en L fremfor en U.

10/02/2025 14:29:47

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Da jeg ikke har fått bilde eller link på valgt gulv må dere selv vurdere fargene jeg foreslår i møte med dette. Jeg vil be dere ta en titt på  LADY 2224 Indi Pink som vil stå fint til mørkbeiset spilevegg. 

I gang vil  LADY 8302 Laurbær eller  LADY 8478 Pale Green bli gode grønntoner som vil stå fint til beige farger som er ønske på stue/kjøkken. Ta en titt på  LADY 1832 Skandinavisk Lys som er lysere enn hva  LADY 10290 Soft Touch er :) 

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Lykke til :) 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk