Kategorier:
- Stue
- Barnerom
- Gang
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Hei, Vi har en leilighet på c 70 kvm (sørvestvendt, 1 etg., ikke gjennomgående) med ett stort åpent rom - kjøkken, gang, stue. Annonse Airbnb: https://www.airbnb.com/l/vLL4ZY37 I dag er det meste hvitt men vi ønsker mer farger. I utgangspunktet har vi tenkt grønt i stue, rosa gang, grønt barnerom, hovedside rom forblir blått (st pauls blue). Lister og tak er klassisk hvit. Kjøkkeninnredning er Morgendis. Vi har en del svarte detaljer - benkeplate (stein), kjøkkenbord, hyller i gangen etc. I gangen heller vi mot Deco Pink. Vi vurderer en kontrastvegg i Aroma (eller Deco Pink). På barnerommet skal vi ha jungeltapet og heller mot Pistachio på vegger. Vi vurderte Pale Linden på veggene i stua og mot kjøkken. Men da den kom på veggen er vi redde den blir både for grå og for mørk. Har dere andre tips til farger? Spesielt i stue. Helst grønn men vi er åpne for forslag.
Hei, takk for link :) Med LADY 9915 Morgendis på kjøkkenfronter er jeg litt redd frontene kan vippe mer lilla i undertonen i direkte møte med grønt. Etter det jeg ser på bildene er kjøkkensonen separert fra stuen. Om det er noe vegg igjen bortsett fra kjøkkenflisene ser jeg for meg at at rosatone / rødlig tone vil bli lekkert. Hva om du gjentar LADY 2782 Deco Pink på resterende kjøkkenvegger samt at du får en rød tråd fra gangen hvor LADY 2782 Deco Pink vil gi en varm velkomst :)
I stuen vil LADY 8281 Pale Linden bli en god kandidat, tommel opp fra meg. Om den viser seg å bli for mørk eller grålig i ditt lysforhold vil LADY 8596 Sunny Green gi ett friskere uttrykk.
Når det gjelder barnerommet vil tapeten spille en avgjørende rolle og her kan jeg ikke uttale meg. Isolert sett ville jeg tatt en titt på den dypere LADY 7040 Cypress som vil bli lekker til LADY 8596 Sunny Green, LADY 2782 Deco Pink og LADY 5030 St. Pauls Blue :)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel
vakker, matt og robust - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og god for inneklimaet - til slette vegger
Hei, Tusen takk for raskt og godt svar. Da skal vi prøve ut "sunny green" på veggene i stuen, og kan som du sier prøve å dra deco pink over i kjøkkenet (inkludert på kontrastveggen som møter både kjøkken og gang). Er det eventuelt andre alternativer? Som er litt lysere og mindre grå enn Pale Linden. Når det gjelder barnerom, her er tapeten: https://www.photowall.no/jungle-friends-with-jungle-background-tapet Tapeten vil være på veggen du ser fra stua, mens resten vil være skjult fra stua. Barnerommet er veldig lite (1.5 x 2.5 m). Jeg synes Cypress er utrolig fin, men jeg er redd det blir for mørkt på et så lite rom? Hva tror du om Pistachio (eventuelt noe annet i den "lysgraden")? Eventuelt i kombinasjon med f.eks. Cypress på skapdører for å bryte opp litt? Når det gjelder "finish" er jeg litt usikker. Vi har barn på 3 og 6 år, og jeg ser det blir en del søl og gris. De løper rundt med skitne fingre. Hvilken finish vil du da anbefale? Bør vi ha samme finish på alle rom (spesielt de som er åpne - stue, gang, kjøkken)? Vi skal ikke male tak, men vi skal male lister. Hvilken finish tenker du da er best sammen med veggene vi har valgt? Vi velger klassisk hvit. Selv synes jeg ikke en veldig blank finish hverken på vegg eller lister, men må sørge for at det er mulig å vaske bort flekker i hverdagen.
Hei, takk for link av en rålekker tapet :) Slik jeg forstår det har du testet LADY 7386 Pistachio til tapeten. Du kan gjerne kombinere LADY 7040 Cypress på skapdører da de står supert til hverandre.
Om du velger LADY 7386 Pistachio på barnerom er jeg redd LADY 8281 Pale Linden i stue vil vippe mer grålig i undertonen, det samme gjelder den litt klarere LADY 8596 Sunny Green.
Det er jo ikke noe i veien for å gjenta LADY 7386 Pistachio i stuen. Men du kan også vurdere 7385 Hillside (jeg klarer ikke linke denne da den ikke er digitalisert men den har NCS S1015-G40Y) som er lysere og klarere enn LADY 8281 Pale Linden. Den er ton i ton med LADY 7386 Pistachio.
Både LADY 2169 Aroma og LADY 2782 Deco Pink vil bli nydelige til disse, du kan også vurdere LADY 2224 Indi Pink i kombinasjon med LADY 20217 Muted Coral :)
Hei igjen, Da har vi prøvd oss frem og endt opp med å faktisk gå for Deco Pink i stua, og sunny green i både gang og på barnerom. Dette tror jeg blir veldig bra. Men vi sliter veldig med kontrastveggen - fortsette med rosa? Sunny green? Eller noe annet? Har du noen anbefalinger her? Med to små barn - er det Wonderwall som blir bets for oss? Og hvilken finish på lister passer best til den?
Hei :) Så hyggelig å lese at dere har landet farger. Hva med LADY 20217 Muted Coral som kontrast, den vil gi en tøff kontrast til LADY 2782 Deco Pink. Den ser også ut til å hente opp noen av de røde tonene på tapeten.
LADY Wonderwall er ett av markedets mest robuste veggmaling og i matt utførelse. LADY Wonderwall gjør det enkelt å holde veggen pen over tid. De unike egenskapene gir en vakker, robust og flekkavvisende overflate som holder seg vakker lenge på slette flater. På lister anbefaler vi LADY Supreme Finish, her holder jeg en knapp på silkematt i glans men dette er en smaksak :)