Farger i nytt hus

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Bad

- Kjøkken

- Gang

Lister/dører/vinduer : Dør egghvit, trapp bomull

Hei! Vi flytter inn i nybygg i sommer. Vi har valgt gulv, fliser og kjøkken. Jeg har sendt ved gulv og flisene. Kjøkkenet er slett og i fargen klassisk hvit. Har og sendt med bilde av benkeplaten. Trapp vil være hvit i bomull. Dører er nok egghvit. Jeg vurderer kokos i stue hvor kjøkkenet også er. Har vurdert space også men er redd den blir for mørk. Vinduer er svart. På soverom vurderer jeg hvit te. Til flisene på badet er jeg usikker hvilken farge jeg bør bruke på taket? Møbelet på bad blir klassisk hvit. Den midterste flisen skal også brukes i gang så trenger farge til veggen her. Tar gjerne i mot råd og evt andre forslag om du har noen☺️ Jeg tenker å ha lik farge på vegg og tak i alle rom

2025-02-20 19:52:41

Kommentar

Gulv

20/02/2025 19:53:29

Kommentar

Gulv

20/02/2025 19:54:24

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Med kjøkkenfronter i  LADY 9918 Klassisk Hvit vil  LADY 1931 Kokos på vegger gi en fin, mild kontrast. Hva om du benytter  LADY 1876 Hvit Te eller  LADY 10678 Space (jeg vil anbefale deg en av disse, ikke begge da de er svært like i nyansen) hvor de møter  LADY 1453 Bomull /  LADY 1001 Egghvit på detaljer. Dermed vil du få en fin overgang til dine ulike hvittoner. 

Jeg mistenker at jeg ikke har fått alle bildene, det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Bildet kan ikke være over 5 MB. Du kan evnt sende meg link på valgte produkter. Hører fra deg :) 


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

https://www.gulvmax.no/produkt/herdet-tregulv-bjelin-eik-vistorp-xl/?utm_source=Pmax&utm_campaign=Gulvmax-pro&utm_medium=cpc&utm_term=52641&gad_source=1&gbraid=0AAAAADGbksuJDNYNbhWhU_7lNe8lU5ZnF&gclid=CjwKCAiA5eC9BhAuEiwA3CKwQrgT7-0glYbQZvTalnBsTJ4x5S9iC_nERNGhGDX8LOwZyCuWw2GBfhoCeuIQAvD_BwE Her er link til gulvet som skal være i hele huset. Ser den ikke kom med. Men hva med maling i tak på bad? Tror bilder av flisene kom med. Det er to forskjellige bad der begge skal ha den midterste flisen pp hele badet bortsett fra veggen med servant. Servanten er i klassik hvit. Vi skal også ha den midterste flisen i gangen på gulvet.

21/02/2025 13:22:25

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Bildet av flisene var veldig uklare men basert på det jeg ser vil jeg tro en varm rødlig tone vil gi en fin kontrast til flisen. Ta en titt på  LADY 12083 Devine til baderomstak, dette er en lys vakker aprikosfarge :) Hva med gang i den dypere  LADY 12085 Rural eller  LADY 11175 Adventure. Begge vil gi en varm velkomst og stå fint til de nevnte lyse beige samt ton i ton med  LADY 12083 Devine

Ut fra link på gulv vil de nevnte  LADY 1931 Kokos og  LADY 10678 Space harmonere fint i mine øyne.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 

God helg ønskes :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk