Renovering av leilighet - farger som vil matche nytt kjøkken

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Kjøkken

- Gang

Total renovering av leilighet. Vi har kjøpt kjøkken med frontfarger Elfi mørk mokka. Den er S 4005-Y50R. Ingen overskap og derfor vil hele veggen synes bak. Vi har valgt gull/messing håndtak og en lys benkeplate i hvit/marmor. Blandebatteri vil være sort også har vi sorte detaljer på ovn og nedfelt platetopp med vifte. Vi ser etter farger som kan passe med dette kjøkkenet. Det er en åpen stue/kjøkken løsning. Vi ønsker også tips til farger som vi kan ta med videre i leiligheten feks inn på soverommene (2 stk) og i gang. Badet blir renovert med lys beige fliser med sorte detaljer på blandebatteri og dusj og mørk eik baderomsinnredning. Farge i tak kan vi tilpasse valget av farge på vegg. Vinduer litt usikker på. Ingen lister i taket og gulvlistene vil bli lister som matcher gulvet som er valgt. Som forøvrig er Berryalloc trendline 8 xl lily oak laminatgulv.

2025-02-21 09:22:29

Fargerådgiver svarer:

Hei

Jeg vil foreslå du maler tak og vegg i  LADY 1376 Frostrøyk slik at det nå er  LADY 2201 Varm Lin (S4005-Y50R) på kjøkkenfrontene som popper. Og med en lys tone på både vegger og tak vil det gi en fin stemning til rommet.

 På tilstøtende rom vil jeg foreslå  LADY 20142 Daydream og  LADY 20145 Wisdom som møter  LADY 12182 Gentle Whisper i gangen. Om du vil ha en og samme farge på alle flater i disse rommene eller kombinere de med  LADY 1376 Frostrøyk som takfargen vil begge deler bli lekkert ;)

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk