Ny farge på soverom

Kategorier:

- Soverom

Lister/dører/vinduer : S0500N dette gjelder lister på gulv og rundt dører

Hei. Vi har et hus om er 2 år gammelt, nå når vi har bodd oss litt inn ser vi at vi kanskje skulle hatt en annen farge på soverommet. Dette rommet er malt i fargen Hule på både vegger og tak. Stikk kontakter er sorte, og vinduer er i fargen sort RAL9005, men dør og gulvlister er hvite (ikke bomull) Siden det er høyt under taket har vi en hvit lampe hengende fra taket. Vi opplever at det hvite mot den mørke fargen skaper en litt stor kontrast og en litt «mørk» atmosfære og vi får ikke den lune stemningen vi egentlig ønsker. Vi har plissegardiner som er i en beige farge som også passer fint sammen med hule. Ellers er huset malt i fargen washed linen på både tak og vegger, en farge vi er veldig fornøyde med. Ønsker å få råd om hvilken farge som kan gjøre seg bra på vårt soverom, vi er åpen for alt. Har lagt ved bilder av soverom, plissegardiner og gang.

2025-02-22 10:32:06

Fargerådgiver svarer:

Hei

I møte med  LADY 10679 Washed Linen vil  LADY 0394 Varmgrå eller den litt mørkere  LADY 1352 Form bli fine toner. Vi har ikke noen fysiske prøver på din gardinfarge, så jeg vil råde deg til å se på fargene opp mot din gardin for selv å bedømme hvilken av de som vil fingere best.

 I møte med  LADY 10679 Washed Linen ulike bruntoner er også  LADY 5030 St. Pauls Blue,  LADY 5490 Serene Blue eller  LADY 5249 Linblå fine toner på et soverom ;)

 

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk