Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Hei! Vi skal renovere et gammelt hus fra 1966. I første omgang skal vi legge gulv og male over veggpanel og jeg ønsker litt tips og inspirasjon. Vi ønsker i utgangspunktet duse, lyse farger, med innspill av grønntoner i tv-stue og muligens andre duse aksentfarger i gang og på kjøkken.
Bilde nr 3 er tv-stuen vi ønsker i en type grønn. Siste bildet er av gangen. Spilene vil bli dekket med en lettvegg. Det er tenkt laminatgulv i stue og fliser i gangen.
Hei, jeg vil gjerne hjelpe deg, men kan jeg få link med bilder av gulvet og flisene dere har valgt. Hvilken farge du har på møbler/sofa bør også med i vurderingen. Hvordan er dine kjøkkenfronter og benken ?
Hei igjen! Legger ved bilder av gulvet samt kjøkkenfronter. Flisene i gangen har vi ikke landet helt på enda, men jeg legger ved noen eksempler som indikerer hvilken retning vi tenker. Sofaen i tv-stuen er grønn, jeg kan legge ved bilde. Møbler for øvrig kommer til å bli en type mørk tre, beiset. Kan legge ved et foto av fargen på tv-sjenk og et skap vi har tenkt oss ut :) Link til gulvet: https://www.obsbygg.no/gulv-og-tilbehor/laminatgulv/2742124 Fliser i yttergang: https://www.bauhaus.no/flis-marble-mix-pearl-60x60cm https://www.bauhaus.no/flis-whisper-greige-matt-60x60cm-1-44-m
Legger ved et bilde av kjøkkenfrontene, ser at jeg glemte det!
De blir bygd om etter våre mål og benkeplaten er ikke helt landet på enda. Men vi tenker noe ala marmor/hvitt og grått!
Hei igjen, takk for mer informasjon og bilder :-) Mot gulvet du har valgt og til disse flisene ser jeg for meg at LADY 1875 Sans og LADY 1140 Sand kan bli fine basefarger. Hva med følgende fargepalett. LADY 1875 Sans i gangarealer, LADY 1140 Sand i stue og kjøkken, LADY 8252 Green Harmony i TV stuen og LADY 12120 Desert Pink eller LADY 12083 Devine på soverom. Til disse anbefaler jeg hvite detaljer i LADY 1624 Letthet hvis den er fin mot hvittonen på kjøkkenfrontene :-)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Markedets beste maling - til tre og panel
Jotun Kvist- og sperregrunning
Best sperrende effekt
perfekt helmatt finish til slette tak