Kategorier:
- Kjøkken
Lister/dører/vinduer : Frostrøyk
Vi har et kjøkken med vegger som primært er i trepanel, og enkelte områder i mur. Veggene er malt i fargen Frostrøyk. Vi skal nå male kjøkkenfrontene, og jeg ønsker å bruke en farge i samme toner som Frostrøyk, men som er hakket lysere i fargen. Jeg har for så vidt vurdert å bruke Frostrøyk også på kjøkkenfrontene, men er redd kjøkkenet blir for monotont. Hvilke farger kan være aktuelle her? Takk for hjelpen.
Hei
LADY 1376 Frostrøyk på både kjøkkenfronter og vegg vil gi et lekkert utrykk i mine øyne. Og det vil bli spennende å velge en høyere glansgrad på kjøkkenfrontene som da vil reflektere mer lys og oppleve lysere enn mattere glansgrad på veggene
Om du ønsker en lysere tone på kjøkkenfrontene vil jeg si LADY 1624 Letthet. Da vil du få en fin kontrast.
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Markedets beste maling - til tre og panel