Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Deco Pink
Hei, Mitt spørsmål gjelder en liten stue på ca 3x3 m hvor det er mye lys – 2 av veggene er mest vinduer/terrassedør og en tredje domineres av en åpning (dør) på 1m. Jeg har malt disse 3 veggene, taket og listverk i Deco Pink. Den 4. veggen er den eneste uten vinduer/dør og vi kommer til å ha en sofa foran og sikkert bilder på veggen. Jeg hadde lyst til å male denne veggen en mørkere rosa enn resten og valgte Delightful Pink. Jeg trodde fra å se på prøvene at dette ville skape en fin kontrast, litt kult ton-i-ton, men nå at veggene er malt synes jeg at i noen lys ser de 2 rosafargene neste like ut og i andre lys at Delightful Pink drar litt mot aprikos, noe som jeg ikke synes ser så fint ut. Kan du råde meg om en mørkere rosa som passer bedre med Deco Pink (som jeg elsker!) og kanskje gir litt mer kontrast? Ikke så mye kontrast som "burgunderrød", men en forskjell som kommer til å se bevisst ut. Gulvet blir en lys tregulv (ask).
Hei, hvis du opplever at LADY 2992 Delightful Pink blir for lik LADY 2782 Deco Pink i noen lys, vil jeg anbefale den dypere LADY 2856 Warm Blush som fortsatt er ton i ton. Hvis du ønsker en kjøligere rosatone som ikke skal oppleves som en aprikos farge, så vil jeg anbefale 2458 Dirty Dusk. Jotun har et fantastisk arkiv med farger, dessverre får ikke alle fargene plass i Jotun fargesenter eller i våre fargekart. 2458 Dirty Dusk som jeg har anbefalt hos deg er fra dette arkivet og er ikke digitalisert. For å selv kunne vurdere denne fargen anbefaler jeg at du kjøper Jotun Fargeprøve Interiør. Lykke til :))
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak
Tusen takk for gode råd! Jeg har nå malt veggen i Dirty Dusk og er kjempefpornøyd!