Kategorier:
- Barnerom
Lister/dører/vinduer : Disse vil jeg også male i samme farger som veggene.
Hei. Jeg skal male et dobbelt barnerom. Ønsker fra barne er rosa, lilla og gul. Samt en regnbue. Jeg vil ikke ha det for dust, så litt knæsjt - men samtidig ikke for mye. Se inspirasjon nedenfor. Ønsker råd om en rosafarge, en lillafarge og en gulfarge som kan harmonere sammen. Også ønsker jeg råd om hvilke fargekoder du ville brukt til å male en regnbue oppå da en rosa/lilla/gul vegg. Tenker å kjøpe fargeprøver til det :) Tusen takk.
Hei, dette ser jeg for meg at blir et helt nydelig drømmerom for barna dine! :)) Som basefarger til veggene vil jeg anbefale LADY 3302 Lille Prinsesse, 4488 Violet Dreams og LADY 1775 Fresh Pasta. Dette er NCS fargekodene som kommer nærmest en ren "ROGGBIF" regnbue:
Rød - S1080-R
Oransje - S0570-Y50R
Gul - S0560-Y
Grønn - S1075-G50Y
Blå - S 1565-B
Indigo - S4550-R80B
Fiolett - S5040-R50B
Hvis du ønsker å male dører eller lister i en egen farge slik som på inspirasjonsbildene dine vil jeg foreslå at du bruker noe fra regnbuen :))
Jotun har et fantastisk arkiv med farger, dessverre får ikke alle fargene plass i Jotun fargesenter eller i våre fargekart. Fargen 4488 Violet Dreams som jeg har anbefalt hos deg er fra dette arkivet og er ikke digitalisert. For å selv kunne vurdere denne fargen anbefaler jeg at du kjøper Jotun Fargeprøve Interiør. Lykke til :))
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak
Takk for svar. Kan en litt dusere rosa eller gul farge passe i taket?
Hei, det kan helt klart bli fint med en dusere gul eller rosa til taket, men for å kunne gi deg et godt råd må jeg først vite hvilke farger du har valgt til veggene. Synes du at de første fargene jeg anbefalte, LADY 3302 Lille Prinsesse, 4488 Violet Dreams og LADY 1775 Fresh Pasta passet fint til rommet og visjonen din eller ønsker du noen nye forslag? Hører fra deg :))
Ja! Jeg har kjøpt inn de tre nevnte fargene og skal bruke de på vegger og innebyggede senger :)
Hei, jeg ser for meg at det vil bli lekkert med LADY 3154 Drøm i taket hvis du ønsker en rosatone som er en lysere og mer nedtonet farge enn LADY 3302 Lille Prinsesse som du skal ha på veggene og interiøret. Som forslag til gultoner vil jeg anbefale LADY 1108 Lotus eller LADY 1625 Sjel, dette er to mer dempede og lyse farger enn LADY 1775 Fresh Pasta. Lykke til :))
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel
Til store flater, vegg og tak