Kategorier:
- Stue
- Barnerom
- Soverom
- Kjøkken
- Kontor
- Gang
Lister/dører/vinduer : bomull
Vi har kjøpt hus og skal derfor male de fleste rom. Vi ønsker et forslag til farger i alle rom. Gulvet i rommene skal byttes til lys eik. Type gulv er lagt ved som bilde. Møbler: Soverom 1 - lys grønn sengegavl og ramme på sengen. kjøkken - Lys grå spisesofa og lys eik spisebord. Soverom 2 barnerom - lys eik sprinkelseng og hvit kommode. Stue - her skal vi kjøpe nye møbler. Vi har også fliser bak peisen som vi vurderer å male. Har du et forslag på en farge som går fint sammen med foreslått farge på resten av stuen? På forhånd tusen takk!
Hei :) Vi har dessverre ikke mottatt bilder, vil du gjøre ett nytt forsøk? Jeg vil også gjerne vite utførelse /NCS fargekode på kjøkkenfronter om du har.
Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Hører fra deg :-)
Ja, se bilder.
Vi har dessverre ikke fargekoden på skapene, da vi per nå ikke vet hvilke kjøkkenleverandør det er.
Her med bilder :)
Ønsker også et forslag til ny farge på fasaden :)
Hei, takk for bilder :) Jeg starter innendørs først. Basert på bilder setter jeg opp en fargepalett som jeg håper dere vil like. Alle passer etter min mening sammen men noen kan likevel sløyfes ;)
Hva med basefarge i LADY 1832 Skandinavisk Lys som er en gyllenbeige tone. Når jeg ser bildet av muren din i stuen ville jeg personlig beholdt denne da den i mine øyne er vakker. Hva om du henter opp den varme tonen i denne hvor jeg vil tro LADY 12125 Impression vil bli rålekker.
Kombiner gjerne med LADY 1303 Observe på kjøkkenet da gulv skal byttes. Disse vil da være ton i ton samt at LADY 1303 Observe vil gi en varm kontrast til lys grå spisesofa.
På sov 1 hvor det er lyse grønn sengegavl kan du ta en titt LADY 7613 Northern Mystic eller den blågrønne LADY 5489 Free Spirit som vil gi en tøff kontrast til seng. Her ser jeg for meg at barnerommet kan bli i LADY 6236 Darjeeling eller LADY 8222 Krydderurt vil gi en rød tråd til Sov 1. Av de nevnte til soverom kan også benyttes på kontor.
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Ute :
Med ditt grålige tak samt steinmur vil jeg tro JOTUN 1284 Svolvær vil bli lekkert på kledning. Kombiner gjerne med JOTUN 1016 Blek Sand eller JOTUN 1453 Bomull på vinduer og detaljer. JOTUN 1284 Svolvær vil gi en varm kontrast slik at boligen ikke blir for kjølig i uttrykket :)
Klikk deg inn på fargelinken der kan du lese mer om fargetonene og få inspirasjon til gode fargekombinasjoner på staffasje, mur og terrasse. Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Lykke til :)
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel
vakker, matt og robust - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og god for inneklimaet - til slette vegger
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
Selvrensende - langvarig nymalt utseende