Male om stue med kjøkken

Kategorier:

- Stue

Lister/dører/vinduer : Bomull

Jeg vil male om en stue som jeg nettopp har tatt over. Det er en stue med kjøkken/kjøkkenøy. Kjøkkenet fra IKEA er ganske mørkt, se bilder. Benkeplaten er svart marmormønstret laminat. Fargen som er der i dag er 12125 Impression (3210-Y25R) i Lady Balance. Av en eller annen grunn synes jeg den fremstår litt for gul på disse veggene. Tilstøtende rom er malt i samme farge. Jeg ønsker i utgangspunktet en lun farge, men som samtidig ikke gjør rommet for lite. Målet på rommet er ca 7*3,5 inkludert kjøkkenet. Jeg har vurdert 1359 Macchiato, også for det tilstøtende rommet som ikke har vinduer. Kan den passe, eller er det fare for at den blir for mørk? Jeg har ikke funnet NCS-koden for den.

2025-03-14 10:03:03

Kommentar

NB: se gjerne Finn-annonsen for en stylet versjon av leiligheten: https://www.finn.no/realestate/homes/ad.html?finnkode=385618590&ci=22

14/03/2025 10:04:04

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for bilder og link :) Med  LADY 12125 Impression i tilstøtende rom er jeg redd  LADY 1359 Macchiato vil vippe mer rosa i undertonen da den har vesentlig mer rødt i seg (  LADY 1359 Macchiato har NCS S2005-Y40R) . Da du også har  LADY 1453 Bomull som hvittone anbefaler vi ikke denne til  LADY 1359 Macchiato da  LADY 1453 Bomull vil vippe mer gul.  Jeg vil be deg ta en titt på den lysere  LADY 1832 Skandinavisk Lys  eller /og  LADY 1140 Sand som harmonerer lekkert med  LADY 12125 Impression og i møte med ditt gulv. Disse står også fint til hverandre om du ønsker å bytte ut  LADY 12125 Impression i tilstøtende rom. 

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Lykke til :) 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk