Farge bad

Kategorier:

- Bad

Lister/dører/vinduer : Hvit

Hei, vi pusser opp et lite bad og trenger hjelp til farge på panel over fliser. Flisene går 2/3 opp på veggen og er i hvit/lys beige med med en liten bord øverst i lys pastell blå, beige og ferskenrosa. Baderomsinnredningen er eikefarget med sorte håndtak. Eikefargen endrer seg veldig etter farge rundt. Vinduskarm og dør er hvit. Siden badet er lite ønsker jeg en lys farge på panelet som er over flisene. Tenkte på Soft touch men kunne tenkt meg den enda litt lysere. Har du noen råd?

2025-03-18 09:13:10

Fargerådgiver svarer:

Uten bilder av flisene er det vanskelig å si noe sikker, men ønsker du en lysere tone enn  LADY 10290 Soft Touch anbefaler jeg at du tester 1065 Samik Ivory 1104-Y32R eller 0981 Cream 0804-Y32R. Jotun har et fantastisk arkiv med farger, dessverre får ikke alle fargene plass i Jotun fargesenter eller i våre fargekart. Fargene jeg har anbefalt deg er fra dette arkivet og de er ikke digitalisert. For å selv kunne vurdere disse fargene anbefaler jeg at du kjøper Jotun Fargeprøve Interiør.


Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk