Kategorier:
- Stue
- Gang
Lister/dører/vinduer : Lister/dører: Bomull, Tak: Klassisk hvit
Hei! Vi skal male stue/kjøkken, og tilstøtende gang. Vi ønsker en nøytral palett, og ikke for mørk. Vegger og tak er i dag malt i klassisk hvit i begge rom. Dører og listverk er bomull. Vi ønsker å beholde bomull her og ser derfor etter farger som går til bomull. Gulvet er lys eik (ikke hvitpigm). Mye av interiøret vårt er hvitt, grått, toner i blått/grønt og lyst/nøytralt tre. Stue/kjøkken: Kjøkkenet har fronter i en lys nøytral grå (har ikke fargekode). Et tilstøtende rom er malt i St Pauls blue. Vi ønsker enten en litt mørkere beige tone her enn i gangen (se under) eller en lys blågrønn farge som kan gå mot bomull og nøytral grå. Gang: Gangen er uten vindu, og vi ønsker derfor en lys farge her. Tilstøtende rom er malt i Minty Breeze. Vi har vurdert om f eks Kokos kan passe her?
Hei
Både LADY 7163 Minty Breeze og LADY 1931 Kokos kan du fint kombinere med LADY 1453 Bomull, og med LADY 5030 St. Pauls Blue men om LADY 1931 Kokos står til dine kjøkkenfronter er vanskelig å mene noe om uten en NCS fargekode på de. Jeg vil foreslå du også ser på en Jotun fargelamell på LADY 1376 Frostrøyk som står flott til mange ulike kjølige nøytrale gråtoner.
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Takk for forslag om Frostrøyk. Vi likte den veldig godt, og passet til kjøkken, så nå blir det den :-)