Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : Hvit fra 2006
Hei. Jeg er 27 år og har kjøpt min første leilighet. Trenger hjelp til å lage en lun leilighet. Nå er alle vegger og flater malt hvitt, antagelig fra 2006. Jeg har lagt ved bilder som jeg har tatt av leiligheten. Bildene er litt mørke.. Derfor har jeg også lagt ved et par bilder fra en tilsvarende leilighet i underetasjen som er stylet. Balkongen er vestvendt. Soverommene vender mot øst. Gulvet er blank laminat, likt i alle rom. Ønsker to forslag, én moderne og én litt mer klassisk. Ville du anbefalt å bruke samme farge i alle rom? Er det noen grep jeg kan gjøre for å få leiligheten til å virke større? Jeg har tenkt til å installere god belysning i hele leiligheten. På kjøkkenet er det en laminat-benkeplate, og fliser på veggen bak vasken. Kan disse males? Badet har hvite fliser på vegger, og grå fliser på gulv. Tror ikke jeg skal gjøre noe med det. Takk
Hei, gratulerer med ny leilighet :) Jeg antar det er LADY 1453 Bomull du har på vinduer som ofte kommer som standard hvittone. Om det er slik at kjøkkenfrontene dine er i en renere hvittone som f.eks LADY 9918 Klassisk Hvit bør farger jeg forslår stå fint til begge hvittonene du har. Jeg vil også gjerne vite litt om hvilke møbler som skal inn samt litt om hva du liker eller ikke liker. Hører fra deg :)
Hei, takk for svar. Det blir litt budsjett på møbler, så jeg kommer til å gjenbruke de hvite skapene som står på soverommene. Jeg har en hvit 90-seng med skuffer som kommer til å stå på det lille soverommet. Hovedsoverommet får nok også en hvit madrass-seng. Har et grått og et svart teppe til rådighet som jeg kan bruke på soverommene. I stua gjenbruker jeg et svart rundt bord (Dette kan alltids males om med gulvmaling). Jeg tenker å kjøpe en toseters sofa for å lage et TV-hjørne i kroken nede til venstre i plantegningen (Mye grå Södermalm-sofaer ute på finn, både lyse og mørke). Tenker å kjøpe et teppe for å lage en sone (Kunne tenke meg et grovt hamp-teppe slik vi ser på bildet over). Så blir det nok en eller to grønne planter. Jeg liker mange av blå- og grønnfargene til Jotun. Beige er også fint. Ikke umiddelbart fan av for mye rødt og gult. Utover det har jeg ikke tenkt så mye mer, så må kanskje ta meg en tur for å se på litt fargeprøver og fargekart :)
Hei, takk for svar :) Med ditt gylne gulv vil jeg ikke anbefale kjølige grønntoner da gulvet lett vipper mer gyllent og da du trolig kan ha LADY 1453 Bomull som hvittone vil jeg anbefale varme grønntoner. Ta en titt på LADY 8302 Laurbær som kan bli en super basefarge i gang og stue/kjøkken. Med en farge vil du oppleve rommet som større fremfor flere ulike flater. Hva om du maler kjøkkenfliser i LADY 8596 Sunny Green, denne vil være ton i ton med LADY 8302 Laurbær, ta også en titt på den dypere LADY 8469 Green Leaf. På kjøkkenfliser vil 3 stjerner gulvmaling fra Scanox bli ett egnet produkt.
Om du ønsker en mer nøytral vil LADY 10678 Space bli en god kandidat, her vil fliser i LADY 8302 Laurbær , LADY 8252 Green Harmony, LADY 1233 Mohair eller LADY 1939 Sandbeige harmonere fint :) LADY 10678 Space må da sees i møte med din sofa om den vil fungere.
På soveværelser vil alle de ovennevnte også fungere fint men en brytning av blågrønne toner vil skape mer spennende kontraster. Hva med LADY 6236 Darjeeling og /eller LADY 6128 Athenian Blue fra vårt nyeste fargekart :)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel
vakker, matt og robust - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og god for inneklimaet - til slette vegger
Strålende! Takk for gode råd. Da skal jeg gå i butikken og finne fargekart og fargeprøvene, så får vi se hva det blir til.