Farge på gulv på badet.

Kategorier:

- Bad

Vi skal freshe opp badet fra 1994 ved å male flisene på vegg og gulv. Vi ser for oss Tidløs på vegger og tak, men er usikker på gulvet. Andre innspill for vegger kan også være aktuelt. Badet er ca 12 kvm. Innredning er tenkt erstattet med servantskap 160cm fra IKEA i Eik (https://www.ikea.com/no/no/p/aengsjoen-servantskap-med-skuffer-eikemonstret-70535089/) I gangen utenfor badet har vi fargen Sense på gipsveggene.

2025-03-23 17:44:16

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for bilder :) Jeg får ikke treff på Sense men jeg antar det er  LADY 2024 Senses du har i gangen.  LADY 1024 Tidløs vil da i mine øyne bli lekkert i tak og vegg samt taklist, med samme farge på disse flatene vil du oppleve rommet som større. På gulv vil jeg anbefale  LADY 10679 Washed Linen som er noe dypere og litt varmere :) 

Med tanke på fremgangsmåte og produkter ønsker jeg at du tar kontakt med våre eksperter på maling. Teknisk Service treffer du her: https://www.jotun.com/no-no/decorative/contact-us  eller på telefon 33 45 75 30.


Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter. Lykke til :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei, tusen takk for svar. Washed linen var ikke på radaren, men ble godt likt i hjemmet. Men vi fant også 12075 Soothing Beige som vi likte, hva tenker dere om denne, står den fint til Tidløs og innredning i «eik»?

26/03/2025 21:44:49

Fargerådgiver svarer:

 Hei :) Jeg er redd  LADY 1024 Tidløs vil vippe mer kjølig med en grønn undertone i møte med  LADY 12075 Soothing Beige som har mer rødt i seg men den kan fungere fint. Mitt beste råd er å  teste de på veggen samt gulv på store ark og observere hvordan de endrer seg gjennom dagen. Bruk gjerne små prøver i ulike deler av rommet for å se hvordan skygger, lys fra vinduer og lysstyrken påvirker opplevelsen av fargen. Lykke til :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun