Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
- Gang
Hei, Vi ønsker nye farger i kjøkken/stue/gang. Ift bildene vil det bli åpnet mellom stue/kjøkken (tilsvarende en dør) slik at det blir noe gjennomlysning. Det blir også noe gjennomsyn/lys til/fra stue da det settes inn en dør med glass. Alle møbler skal vekk. Vi ønsker i utgangspunktet et hyggelig og litt energisk kjøkken i gultoner der man har lyst til å være sammen, prate og oppholde seg. Alt kan/skal males (tak, vegger, skap osv). Kjøkkenvinduet er østvendt. Har vært innom Malmø til vegger, men synes den blir for syrlig/grønn (og kanskje litt i blek) - ønsker noe litt varmere som også er relativt klar i fargen. Så på Fresh Pasta, men syntes også den ble litt 'grønnlig'. Sommersol /velvet er fine, men tenker det kan bli litt mørkt/sterkt? Stuen er vestvendt. Her ønsker vi noe som oppleves som lys of 'hvitaktig', men som vil være grei ift overgang til/fra et kjøkken i gultoner of ikke for kald. Kanskje en litt brukket hvit (0003-Y20R) kunne fungere, men er usikker. Den brune peisen rives. I yttergangen har vi brune fliser. Her tenkte vi på noe gulaktig (velvet) eller mer jordaktig, men da vet jeg hvordan å få til overgangen ti kjøkken/stue/mellomgang! :) Mellomgangen er et stort spørsmålstegn, men ettersom den må fungere som overgang til mange rom må det være noe som går til gultoner i kjøkken og evt gang. Uansett ønsker vi at det lyseste og letteste rommet er stua og at kjøkkenet er hyggelig, varmt og litt friskt. På forhånd takk for hva som helst av tips og råd for å hjelpe oss inn i riktig tankespor!
Hei
Jeg vil foreslå LADY 1624 Letthet som hvittone din sammen med LADY 1334 Benhvit, LADY 1304 Romantik og LADY 1369 Sol som fine ton-i-ton gultoner. De er litt varmere i undertonen en LADY 8124 Malmø, og Lysere enn LADY 10246 Velvet ;) Her vil da ulike grønntoner, blåtoner, bruntoner og gylne rosafarger danne en fin palett hos deg ;)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Mange takk for raskt svar og hjelpsomme pekere! Et lite spørsmål til: hvis vi maler stueveggene i 1624 letthet, hva ville du anbefale til taket? Noe bittelitt lysere? Evt taket også i 1624 Letthet?
Hei
Velger du å male veggen i LADY 1624 Letthet bør du også male taket, lister, vindu og dører i LADY 1624 Letthet dersom du er ute etter et hvitt utrykk. Velger du å male taket i en renere hvittone vil da LADY 1624 Letthet fort oppleves gulere, og den rene hvittone mer kjølig.
Lik farge men ulike glansgrader er en flott måte å fargesette på da glansegraden vil gi fargen litt ulike nyanser, men fordi det er en og samme farge vil det alltid bli riktig ;)