Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : Bomull
Hei :) Vi har nettopp tatt over nytt hus og ønsker hjelp til å finne farger til en helhetlig opplevelse av huset. Vi ønsker en lun og hyggelig atmosfære typ. ærverdig og romantisk, men også nogen lunde moderne. Kanskje litt english coutryside møter japandi interiør om dette gir mening, men også et hint av Jane Austin. Utfordringen er kjøkkenskapene som er lys grågrønne (mulig fra IKEA) og hvordan vi kan få dette til å fungere med de ønskede naturtonene i resten av huset. Det er i utgangspunkt stue, kjøkken, soverom og gang i førsteetasje vi ønsker råd om. Vi tror listfargene er bomull, men vi er åpne for å male disse også. Taket ønsker vi også å male om, spesielt på kjøkkenet. Vi har ikke kjøpt inn møbler enda, da vi avventer til vi har bestemt oss for veggfargene. Bildene er hentet fra salgsanonsen og møblene der trenger du ikke ta hensyn til da de ikke er våre. Har også en overflod av grønne planter som selvfølgelig skal passe inn i helheten. Tusen takk så lenge :)
Hei, vi har ikke fått noen bilder. Hvis bildene er over 5MB ( pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF.
Her er bildene i riktig format
Hei, hva med den dype og lune LADY 7613 Northern Mystic i hele rommet der kjøkkenet er, den vil snakket godt med de grønne kjøkkenfrontene og dempe disse. Tak og trapperom/gang ville jeg malt i LADY 12076 Modern Beige og denne ville jeg også vurdert til tak og vegger i TV stuen. Til soverommet ser jeg for meg vegger i LADY 20142 Daydream med tak i LADY 2024 Senses.
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak