Kategorier:
- Soverom
- Bad
- Gang
Fargepalett til yttergang, bad, trappeoppgang og 3 soverom i gammelt , lite hus. Panel på vegger, utenom bad som har sponplater. Skråtak. Når du kommer inn i yttergang ser du inn til stue/kjøkken som har bomull i tak og listverk, og sandbeige på vegger. Gul epoq kjøkkeninnredning. 1. farge yttergang. Beigeaktig melert belegg som kan males. 2.farge til badet som er ved siden av yttergang. Belegg melert mørk grønt og svart(kan også males). Svart dusj og detaljer. Badinnredning i lys blå(lind fra megaflis) Lite lysinnslipp. 3. trappeoppgang med tilhørende gang i 2.etg.Grå melert belegg i trapp og 2.etg.(kan males) 4) soverom 1 mot vest. Rosa/hvit gardin 5) soverom 2 mot sør. Blå gardin 6) soverom 3 mot øst. Trekantvindu. Har tenkt kokos eller bomull til alle tak og lister( kanskje burde jeg velge bomull som jeg har i stue/kjøkken) Synes løvsal og cityscape ser fin ut ilag, men har også sans for pale linen, humble yellow, blåtoner og grønntoner, den type farger. Ønsker ulik farge på hvert av soverommene, men at huset skal gå i samme palett. Håper du kan hjelpe meg med mange valg :-)
Hei
Før du maler ditt gulv vil jeg du tar en prat med våre eksperter på maling, men jeg legger ved et fargeforslag basert på fargene jeg foreslår til vegger og tak. Teknisk Service treffer du her: https://www.jotun.com/no-no/decorative/contact-us eller på telefon 33 45 75 30.
I yttergangen vil jeg foreslå du maler både vegger og tak i en og samme farge. Her vil jeg foreslå LADY 7040 Cypress sammen med LADY 11130 Shade som gulvfargen.
Jeg ser for meg det vil bli lyst og lunt med LADY 1876 Hvit Te på både vegger og tak som bakgrunnsfargen til ditt nye baderomsmøbel. Uten en NCS fargekode på den er det vanskelig å gi fargeråd, men om LADY 6128 Athenian Blue er i samme fargefamilie som ditt møbel vil det bli en fin farge på innramming av vinduet. Skal du ha et dusjkabinett der og kan male gulvet vil jeg foreslå LADY 12085 Rural.
Hva med å male trappeoppgangen i LADY 8124 Malmø sammen med LADY 1931 Kokos i taket og på dørene. Fint å hente opp gult som du har i et annet rom ;) Jeg ville videreført LADY 11130 Shade som en felles fargetone på gulvet. På de tre soverommene vil da en lysere tone på gulvet bli en fin overgang til fargen på gulvet i gangene.
LADY 1876 Hvit Te som en felles farge på gulvene på alle tre soverom som møter LADY 1931 Kokos på dørene vil gi en fin overgang til en farge på vegg og tak. På de to rommene hvor det er skråtak ville jeg valgt å male begge disse flatene i en og samme farge. Da "løfter" du taket ;)
På det midterste soverommet hvor det ikke er skråtak kan du fint velge å male tak og vegg i hver sin farge. Velg gjerne LADY 1931 Kokos som takfargen og på vinduet slik at dette er en lys tone som går igjen på flere flater. På veggen vil da LADY 12074 Peachy bli en fin og lun tone. På de to andre rommen vil jeg foreslå LADY 8583 Earthy Yellow og LADY 1939 Sandbeige.
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Tusen takk for fine forslag. Men om jeg maler yttergang i cypress (tak og vegg) hva anbefaler du til dørene? Det er tre dører i den lille gangen. En ytterdør, en inn til bad (som blir malt i hvit te på vegg og tak) og en inn til kjøkken som er sandbeigt på veggene. Og dørene bør vel ha samme farge på begge sidene?
Hei
Om du ikke ønsker deg en hvittone på dørene i gangen vil det bli fint å velge LADY 1931 Kokos. Litt lysere enn LADY 1876 Hvit Te du har på badet.
Du kan også velge å male dørene i yttergangen i LADY 7040 Cypress,lik som veggen, men leke deg med en høyere glansgrad. En høyere glansgrad på dørbladet vil gi en lekker effekt på LADY 7040 Cypress.