Ny farge på soverom

Kategorier:

- Soverom

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

Hei. Jeg ønsker å male soverommet mitt i en ny farge. Jeg har tidligere malet soverommet 5180 Oslo, men det ble alt for mørkt for meg. Jeg har store vinduer med mektige vinduskarmer, samt stukkatur i taket og tykke lister ved gulvet. Planen er å male vinduer/lister klassisk hvit (en hvitfarge som går igjen i leiligheten). Kanskje male taket og stukkaturen i samme farge som veggen. Gangen ved soverommet er malet i pale linden (vegger og tak) og dører, karmer og lister er klassisk hvit. Stua (på andre sida av gangen) er i antique green/hvit med sort kjøkkeninnredning på hvit vegg. Jeg er veldig glad i de andre fargene, og synes grønn ofte blir fint - men bør kanskje ha noe annet enn grønn på soverommet, når resten er grønt. Jeg er glad i gulfarger. Ikke særlig glad i røde toner, og liker kalde farger bedre enn varme - tror jeg. Ettersom jeg har hatt en veldig mørk farge lenge, ønsker jeg meg noe som er mye mer lyst, dust, oppfriskende. Takk for hjelp!

2025-04-09 13:11:48

Fargerådgiver svarer:

Hei, uten bilder av det aktuelle rommet er det vanskelig å si for sikkert hva som vil passe med tanke på gulv, interiør, stukkatur og dine lysforhold. Når det er sagt så vil jeg anbefale deg gultonene  LADY 8583 Earthy Yellow,   LADY 1775 Fresh Pasta eller  LADY 8124 MalmøHvis du ønsker deg et blått soverom ser jeg for meg at det vil bli lekkert med en lys tone som for eksempel  LADY 6253 Sea Mist eller  LADY 6167 Spring Breeze. Lykke til :))

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk