Kategorier:
- Enebolig
Dører/vinduer/garasjeport :
Grunnmur og tak :
Hei! Vi skal male huset vårt utvendig, og skifte vinduer og tak (taket blir sorte takstein). Huset er fra slutten av 1800- tallet, og vi skal ha sprosser i enkelte vinduer. Vi har bestemt oss for å male kledningen i 4710 Duggblå. Vi hadde videre tenkt å male vinduskarmer og andre detaljer i 4252 Kjønnrøk dempet. Vinduene er bestilt i RAL 9002 som jeg forstod passet godt til disse fargene. Men, ser det i utgangspunktet er 0730 Fjellblå som er anbefalt til 4710 Duggblå. Spørsmålene blir derfor; Dersom vi bestemmer oss for å male vinduskarmer og andre detaljer i 0730 Fjellblå, er da dette er farge som står godt til RAL 9002 som skal være på vinduene? Dersom vi velger å måle vinduskarmer og andre detaljer i 4252 Kjønnrøk dempet, er dette er farge som passer godt sammen med 0730 Duggblå? Ønsker at huset skal fremstå som blått, og ikke få noen hint av lilla. Er også bekymret for at 0730 Fjellblå er en for mørk farge. På forhånd takk for svar! Med vennlig hilsen Karna Velde
Hei :) vi hjelper deg gjerne, men vi trenger bilder, slik at vi får et inntrykk av huset, farge på takstein og omgivelser. Bildene blir ikke synlige for andre enn deg og meg. Hører fra deg :)
Hei igjen! Dette er det beste bildet jeg har av huset, men ligger altså i et boligfelt hvor de fleste andre bildene er hvite. Tak, kledning og vinduer skal byttes ut. Taket blir Edel sort fra Skarpnes, kledning Duggblå, vinduer kommer i RAL 9002. Men så var det farge til vinduskarmer da; Fjellblå eller Kjønnrøk dempet jeg undrer meg over😊
Hei, takk for bilde :) Med RAL9002 på vinduer og JOTUN 4710 Duggblå på kledning holder jeg en knapp på JOTUN 4252 Kjønnrøk Dempet. Denne har tilsvarende like andeler av rødt og blått i seg som JOTUN 4710 Duggblå så i mine øyne står disse fint til hverandre. JOTUN 0730 Fjellblå vil i mine øyne gi for stor kontrast da det er små flater. Jeg er helt enig med deg :)
Klikk deg inn på fargelinken der kan du lese mer om fargetonene og få inspirasjon til gode fargekombinasjoner på staffasje, mur og terrasse. Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Lykke til :)
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
Selvrensende - langvarig nymalt utseende
DRYGOLIN Power Clean Vindu & Dør
Selvrensende detaljmaling med svært langvarig beskyttelse
Ok, da går jeg for kjønnrøk dempet, tusen takk for hjelpen😊