Kategorier:
- Gang
Lister/dører/vinduer : Lister som veggfargen. Dører modern beige, tak letthet, vindu letthet, vegg laurbær og space
Hei. Jeg pusser opp entre’en i mitt gamle hus (1880). Rommet inneholder trapp til annen etasje. Veggen i entreen er malt i space, alle dører i rommet er i modern beige og veggen i selve trappeløpet er laurbær. Dette er også fargen i rommet hvor trappen ender. På gulvet i entreen er det «marokanske» fliser i grått og svart ( lys gråbeige i grønnfarge). Jeg ønsker nå å male selve trappen. Først og fremst ønsker jeg forslag på farge som kan løfte rommet litt. Jeg ser for meg en farge på trapp med spiler og en annen på håndløperen. Jeg tenker litt på gult eller rødt, men er svært usikker.. Selve trappen bør vel helst være lys, eller….? Jeg ønsker også forslag til hva som bør være i samme farge (trinn, vange, spiler, håndløper). I dag har vi hvit vange og spiler, washed linen i trinnene og diskret på håndløper. Ønsker noe festligere! Som dere ser på bildene har jeg testet ut litt forskjellige farger 😊 Hege
Har allerede startet en annen tråd, men ble bedt om å laste opp bilder. Fikk ikke opp side for nedlasting av bilder og gjorde derfor en ny forespørsel, inkl bilder
Hei
Jeg vil foreslå du maler trappetrinn, opptrinn, vanger og håndløper i LADY 2732 Dyp Mocca. spilene og Megler i LADY 1623 Marrakesh.
Fine farger som videreførere tonen på de andre flatene i rommet på en behagelig måte.
Vi har ikke noe produkt til trappetrinn, men anbefaler Trestjerners Gulvmaling. På alle de andre flatene i tre er det LADY Supreme Finish du skal benytte. Lykke til ;)