Farger på vegg + evt list i gjennomgående stuer

Kategorier:

- Stue

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

Hus fra 1920. Lister er brede glattkant. Tak klassisk hvit i ene stua, andre stue hvor tak er noe lavere er jeg åpen for forslag. Er lei beige, grått og greige. Har lyst å dra på litt uten at det blir Pippi Langstrømpe hus. Mannen min vil ha farge som ikke er dus og vanskelig å se hva er, ellers frie tøyler. Har nylig malt et barnerom i indie pink og muted coral. Veldig fornøyd, men ønsker ikke så feminine stuer. Veggene er nå slette med gipsplater, ikke panel som på bilder. Har en kald grå sofa til ene rommet, og en velour brun til andre, disse skal beholdes. Leker med tanken på lyseblå og oliven, usikker. Tar gjerne imot råd. Ønsker ikke sukkersøt palett, men heller ikke barnehage/lego. Det jeg prøver å få til er en sofistikert og gøy palett som gir energi/glede, men også ro. Liker farger: kanel, oransje, blå, grønn, aubergine, korall, gul er jeg veldig usikker på

2025-04-16 12:32:02

Fargerådgiver svarer:

Hei, rommene gir et vakkert sofistikert uttrykk så det skal vanskelig gjøres å få det til å bli Pippi rom eller Lego barnehage. Hva med  LADY 12291 Soft Brown,  LADY 8546 Local Green eller  LADY 0288 Mexico og  LADY 5081 Fabrikk de er lekre sammen og jeg tror de blir fine mot møblene dine. Spørsmålet er om  LADY 5081 Fabrikk er blå nok for mannen din, jeg synes den er klassisk og sofistikert, men vil han ha en som er blåere kan dere gjerne vurdere  LADY 4468 Alladin :-) Alle disse er lekre sammen med  LADY 2224 Indi Pink og  LADY 20217 Muted Coral

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk