Ny farge i spikertelt

Kategorier:

- Annet

Lister/dører/vinduer : Panellakk gråbrun på alt

Hei. Jeg har en spikertelt, der forrigje eier har malt med panellakk (gråbrun). Greia er at dem har malt så rart og det ser ikke ut. I tillegg har dem malt taket også.. Legger ved bilde. Spørsmålet mitt er: hvordan fikse det? Ville egentlig ha litt brun ish beis,men det kan jeg vel ikke legge nå? I så fall,palnellakk? Hva slags farge for å dekke den gråe? Hjelp!

2025-04-24 21:55:12

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for bilder :) Om det er  JOTUN Panellakk som tidligere er tatt i bruk bør du fortsette med det samme produktet. 

Panelets egenfarge og innsugningsevne har stor betydning for hvordan fargene blir så det er dessverre veldig vanskelig/umulig å gi fargeråd når vi snakker om transparent beis. Fargene må testes hos deg på vegg eller kapp. 

Mitt beste råd i ditt tilfelle er å beise i en dypere tone enn hva du har i dag. Hva med  Jotun Panellakk 90021 Dempet brun eller  Jotun Panellakk 90023 Dyp Sort :) 

Om du ønsker lysere toner er jeg redd du må male med 2 strøk  Jotun Kvist- og sperregrunning før du påfører 2 strøk maling. Lykke til :) 


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk