Nybygg stue/kjøkken

Kategorier:

- Stue

- Bad

- Kjøkken

- Gang

Lister/dører/vinduer : Klassis hvit

Hei! vi holder på å bygge nytt hus og jeg ønsker å ha farger som gir en lun og hyggelig atmosfære. Vi har gått for svarte vinduer innvendig, klassisk hvit på dører og dørlister. Vi skal ha 2,60 m takhøyde i 2. etg. På kjøkkenet har vi gått for en farge med NCS S4005-Y50R og lurer på hvilke farger som vil være fine mot denne. Kunne også tenke meg samme farge i tak, evt hvilke farger anbefales i tak. Lurer også svært på overgangen mellom stue/kjøkken og trapp og gang ned til 1 etg. Er det best å ha samme farge på stue/kjøkken, trappeoppgang og gang da disse rommene henger sammen uten dør? På bad har vi gått for flisene Pro kalksten Artic og Pro flodsten Artic fra Modena. Det blir svarte detaljer på armaturer og dusj. Lurer da på hvilke farge som vil være fine i tak på badet.

2025-04-27 21:03:14

Fargerådgiver svarer:

Hei, uten bilder av de aktuelle rommene er det vanskelig å si for sikkert hva som vil passe med tanke på gulv, lysforhold, planløsning og interiør. Når det er sagt så vil jeg anbefale deg  LADY 1931 Kokos eller  LADY 1832 Skandinavisk Lys som forslag til lyse og lune basefarger i hjemmet. Disse er begge to vakre til kjøkkenfrontene deres i  LADY 2201 Varm Lin (S4005-Y50R). Til badet deres med de to ulike flisene og sorte detaljer ser jeg for meg at det hadde vært råtøft med en tak i en spennende og gyllen kulørt farge som for eksempel,  LADY 0288 Mexico,  LADY 10001 Dijon Yellow eller  LADY 1632 Rock Sugar, hvis du ønsker et mer dempet utrykk vil jeg anbefale  LADY 12291 Soft Brown. Lykke til :))

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk