Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Jeg skal pusse opp en leilighet, og flytte kjøkkenet ut i spisestuen, så det blir et åpnet kjøkken ut mot stuen. Kjøkkenet blir fra IKEA med frontene HAVSTORP beige. Tenker sølvknotter og en laminat benkeplate i marmor-ligende utseende (EKBACKEN hvit livlig marmormønster). Rommet er vestvendt. Jeg er opptatt av at kjøkkenet skal oppleves lyst, og ikke være for livlig, da den blir en del av stuen. Ønsker et avslappet, dempet og beroligende rom. Og så kan jeg heller sprite det litt opp med interiør og detaljer. Jeg ønsker gjerne råd vedrørende farge til kjøkkenet. Stuen kan jeg tenke meg å male i en annen farge, og denne kan være noe mer interessant. Jeg ønsker også her en dempet, stilig og beroligende stemning, hjemmekoselig og litt unikt. Jeg er ikke så glad i mørke rom, spesielt om vinteren, så jeg ønsker også her en lys farge. Litt usikker på hva jeg tenker om beige eller rosa, og frykter grønt blir kanskje for særegent. Samtidig synes jeg at hvitt fort blir for kjedelig. I stuen tenker jeg lyse møbler, bord og spisestoler i lyst tre. Og mange grønne planter! Skal dessuten male soverom som er tilstøtende til stuen, her vurderer jeg faktisk rosa. Sengen vil være lys tre, og tenker ellers hvite detaljer. Gangen som leder inn til kjøkkenet har terracotta fliser, og et stort lysebrunt skap. Her tenkte jeg kanskje en lys grønnfarge, men lurer på hvordan det blir med et beige kjøkken innfor der igjen? Setter stor pris på tips her! På forhånd takk for hjelpen :)
Hei, dine IKEA kjøkkenfronter i HAVSTORP beige tilsvarer Jotun sin farge LADY 1939 Sandbeige. Til disse frontene vil jeg anbefale deg de lysere ton i ton beigetonene LADY 1016 Blek Sand eller LADY 1931 Kokos til kjøkkenet. Jeg ser for meg at det vil være lekkert å bruke gjenta veggfargen fra kjøkkenet i stuen, men hvis du ønsker en egen farge vil jeg anbefale deg LADY 12083 Devine. Til gangen vil jeg anbefale LADY 8281 Pale Linden, dette er en lys og dempet grønntone som harmoniserer fint med resten av paletten. Et rosa soverom ser jeg for meg at blir lekkert, her vil LADY 20047 Blushing Peach eller LADY 20046 Savanna Sunset være vakre valg, for å skape en behagelig kokongaktig følelse i rommet vil jeg anbefale deg deg å male vegger og tak i den samme fargen. Lykke til :))
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak