Kategorier:
- Barnerom
Jeg er på utkikk etter en rosafarge til et lite barnerom (ca 2mx4m). Har sett på inspirasjonsbilder som bruker lyse eller duse rosafarger og litt gammelrosa og liker det godt. Har sett på deco pink fra Jotun, men er usikker på om den blir for lys. Fargen er fin og rommet er jo lite, så kan evt bruke den som et utgangspunkt, men hadde vært fint med en bittelitt mørkere rosafarge til detaljer som lister, bokhyller, etc. for å få en liten kontrast. Usikker på hvilken farge det evt. kunne vært, da jeg synes en del av de andre rosafargene blir litt «oransje». Har du forslag til «kontrastfarge» til deco pink, evt. en annen rosafarge jeg kunne brukt i stedet for deco pink?
Hei, LADY 2782 Deco Pink er rålekker ton i ton med den litt mørkere LADY 2992 Delightful Pink. Vil du ha mer kontrast og et mer lekent uttrykk så er LADY 20217 Muted Coral også lekker sammen med LADY 2782 Deco Pink. LADY 8124 Malmø, den mer dempede LADY 10245 Ginseng, LADY 8596 Sunny Green, LADY 8478 Pale Green eller LADY 8302 Laurbær er også lekre sammen med rosa. Detaljer som en seng eller et annet møbel i LADY 20217 Muted Coral kan du gjerne velge uavhengig av hvilken av disse du velger sammen med LADY 2782 Deco Pink :-)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
vakker, matt og god for inneklimaet - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak