Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : Dempet sort
Vi skal bygge nytt hus.Der skal det store vinduer i stue og være sorte vinduer,kjøkken og dører.Vindu og dører er dempet sort.Vi skal ha lyst gulv.Da dette huset ikke er ferdig enda synes vi det er litt utfordrende å velge farge.Sender med bilde av kjøkken fronten,benkeplate og gulv.Vi ønsker ett lyst hjem men samtidig litt lunt da vi har sorte detaljer uten at det blir for mørkt el for lyst.Det er en stor lang gang og 2 soverom utenom stue/kjøkken.Det også med sorte detaljer og lyst gulv.Har sett mye på frostrøyk som hovedfarge men redd den blir for lys/hvit og hard så har også sett på washed linen og lurer på om denne kan passe?Soothing beige syns vi blir for beige.Sender ved bilde av kjøkken front,benkeplate og ett bilde med washed linen,frostrøyk,dempet sort sammen med gulvet.Håper på noen tips rundt stue/kjøkken (åpen løsning)og yttergang )
Hei
Jeg opplever LADY 10679 Washed Linen muligens ikke er varm nok til å møte gulvet ditt. Om det bilde du har sendt er riktig i fargegjengivelsen kan fort LADY 10679 Washed Linen vippe litt mer grønnlig fordi gulvet ditt er mer rødlig enn det LADY 10679 Washed Linen "klarer" Jeg vil du også vurderer LADY 0553 Ascott, LADY 10341 Kalk eller LADY 12077 Sheer Grey. De er alle litt varmere, men ikke mot beige slik som LADY 12075 Soothing Beige.
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Hei igjenn og tusen takk for svar 🙂jeg ser godt det du mente om fargene.Jeg likte best ascott eller sheer grey.Nå er jeg usikker på om disse 2 fargene går mot bomull om jeg skal ha ferdig malte plater i bomull i taket?Jeg sender ved 2 bilder.Det ene bilde er med sort og den andre med fargen aske 7500-n.Hva passer best om man har sort innredning og hva passer best om man har fargen aske på innredningen av disse farge tipsene du sendte?M
Hei
Fordi LADY 10679 Washed Linen er en mer gyllen greige tone enn LADY 12077 Sheer Grey vil LADY 10679 Washed Linen stå bedre til LADY 1453 Bomull. LADY 12077 Sheer Grey kan fort vippe LADY 1453 Bomull mer gul, og seg selv mer rødlig.
Jeg opplever LADY 0553 Ascott også står til LADY 1453 Bomull ;)
Når det er sagt er gulvflaten større enn detaljene dine, så jeg ville nok lagt mest vekt på fargen som står best opp mot gulvet.
Jeg vil si at LADY 9937 Aske er såpass mørk at den også vil stå like fint til de andre fargene som LADY 9938 Dempet Sort, men LADY 9937 Aske kan vippe litt mer kjølig mot blått. Her snakker vi om smak og behag.