Kategorier:
- Enebolig
- Garasje
Dører/vinduer/garasjeport :
Grunnmur og tak :
Hei. Skal gå male huset, og i den forbindelse ønsker jeg fargeråd. Er åpen for fargebytte, men kan også beholde det hvitt. Er gode solforhold, og ønsker ikke at huset blir "glorete" og reflekterer mye sollys. Ønsker samme farge på hele huset/vinduer.
Legger ved to bilder til av huset.
Hei, lyst/hvitt er ikke feil, men jeg tror at ditt hus kan bli råtøft i en mørk farge. Min favoritt hos deg er JOTUN 0734 Brunsvart den er lekker mot rød teglstein. JOTUN 0734 Brunsvart er varm i undertonen så den blir litt mykere en mørke grå og sort. Vil du ha lyst hus, men ikke hvitt anbefaler jeg JOTUN 1141 Natural Beige eventuelt den litt dypere JOTUN 1284 Svolvær begge disse er også lekre mot rød tegl. Vil du ha det enda lysere hvitere anbefaler jeg JOTUN 1376 Frostrøyk. Mørke hus blir ekstra lekre hvis du velger DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt, glansgraden har mye å si for fargeopplevelsen også utendørs. Med DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt vil fargene oppleves lunere, mykere og roligere.
Klikk deg inn på fargelinken der kan du lese mer om fargetonene og få inspirasjon til gode fargekombinasjoner på staffasje, mur og terrasse. Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem.
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
DRYGOLIN Power Clean Vindu & Dør
Selvrensende detaljmaling med svært langvarig beskyttelse
JOTUN Kraftvask er en kraftig og effektiv spesialvask før maling eller beising av utvendige flater.
Hei. Takk for svar. Kjøpte fargeprøve av brunsvart, men den var ikke supermatt, som jeg er enig i det bør være. Men hva med dempet sort? Og - av de lyse hvitfargene, hva er minst "glorete" av eksempelvis klassisk hvit, eggehvit osv.
Hei, dessverre har vi ikke fargeprøvebokser i DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt, men du får den i 0,75 hvis du vil teste fargene i riktig glans :-) JOTUN 9938 Dempet Sort og JOTUN 0734 Brunsvart er like mørke, men JOTUN 9938 Dempet Sort er nøytral og blir kjøligere mot teglstein. Jeg ville valgt JOTUN 0734 Brunsvart den er mykere mot teglstein og ditt tak. JOTUN 9918 Klassisk Hvit er helt hvit og blender mye i sollys så ute holder jeg en knapp på JOTUN 1001 Egghvit. Hvis det er hele huset du vurdere i hvitt ville jeg testet JOTUN 1376 Frostrøyk den er gråhvit med en varm undertone som jeg synes er lekker mot teglstein :-)
Vi ønsker deg en fin 17 mai og god helg :-)
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
JOTUN Kraftvask er en kraftig og effektiv spesialvask før maling eller beising av utvendige flater.
Takk for god hjelp, her er resultatet :)
Tusen takk for bilder, det ble tøft :-) Håper du er fornøyd!
Hei igjen. Etter å ha malt huset i brunsort supermatt jeg bygd ett vindfang. Kledningen er stående med spor, for å bryte opp litt med liggende kledning på resten av huset. Ønsker å beise kledningen, men hvilken farge tror du vil passe best?
Se vedlagte bilder
Hei, jeg ser at kledningen er grunnet med en hvitpigmentert grunning. Det vil påvirke fargen du velger. Ingen av våre prøver på TREBITT Matt Oljebeis eller TREBITT Terrassebeis er på hvitpigmentert grunning så det er vanskelig å si hvilken farge du bør velge. Sammen med og som kontrast til JOTUN 0734 Brunsvart er mine favoritter farge som minner om eik så jeg anbefaler TREBITT 90048 Touch Of Oak, TREBITT 90032 Grånet Oker eller JOTUN 9054 Naturlig Eldet. Jeg anbefaler at du tester fargene på kapp av kledningen ikke rett på veggen :-)
Klikk deg inn på fargelinken der kan du lese mer om fargetonene og få inspirasjon. Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem.
Matt beis – naturlig utseende!
Vår beste terrassebeis
Hei. Godt observert, jeg tenkte aldri over at ferdig grunnet materiale ikke kan beises. forsøkte på en test men ble ikke bra. så da er jeg over på maling, hvilke farger anbefaler du ? :)
Hei igjen, har du fortsatt teglstein på grunnmuren kan det bli lekkert å hente opp toner fra den ved inngangspartiet. Hva med JOTUN 20118 Amber Red, JOTUN MUR 20141 Gyldenrød Tegl eller JOTUN MUR 20140 Rustbrun. To av disse fargene er i vårt murfargekart, men de kan blandes i DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt som jeg tror blir lekker på veggen rundt døren :-)
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!