Kategorier:
- Hytte
Dører/vinduer/garasjeport :
Grunnmur og tak :
Jeg er i tvil, så jeg ber om din hjelp. Først ønsket jeg meg et slags fint lyst strandhus i hvite nyanser. Men jeg tror det kan bli kjedelig ganske fort. Kanskje jeg også ønsker mer en gråblå eller grønn fargetone på veggene. Ikke svart, det gjør huset for fremtredende. Taket på hagehuset er laget av korrugert stål i antrasittfarge. Jeg maler for tiden vinduskarmene og fasadeplatene i RAL 9016 trafikkhvitt. Vi har også en betongterrasse. Et svart gjerde.
Hei
Vi hjelper deg gjerne, men vi trenger bilder, slik at vi får et inntrykk av huset, farge på takstein og omgivelser. Bildene blir ikke synlige for andre enn deg og meg. Hører fra deg ;)
Hei Noe hadde gått galt. Bildet var for stort. Jeg har nå tatt noen nye bilder. Hilsen fra Rotterdam.
Hei
Takk for bilder ;) Her ser jeg for meg litt ulike farger som vil gi litt ulike uttrykk. Jeg kunne skimte en teglsteinsmurbygning i bakgrunnen og vil da foreslå JOTUN 20118 Amber Red som tar opp fargen på teglsteinen på en tøff måte.
Blått er fin farge i møte med takplatene din som er en kjølig tone. Se på JOTUN 5445 Delicate Blue eller JOTUN 4710 Duggblå.
Velger du deg en grønnfarge vil huset blendes inn i omgivelsene og gi en helhetlig ro til området på sommerstid. Jeg vil da foreslå JOTUN 8426 Dewy Green ;)
Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargen.
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
Hei, Takk for det faglige og overraskende rådet. Jeg hadde spesielt ikke forventet fargen Amber Red. Jeg skal straks se det i virkeligheten og ta et valg. Jeg gir deg beskjed og sender bilder når jeg har malt. Takk igjen. Hilsen fra Rotterdam.
Hei! Takk for fargerådet! Hageskuret ble nydelig. Jeg har lagt ved bildene. Hilsen fra Rotterdam,
Hei :) Det varmer å få etterbilder. Jeg vil si det ble rålekkert👌. Fortsatt god sommer ønskes :)