Kategorier:
- Kjøkken
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Hei, jeg er på jakt etter en dempet beige/grå med litt grønt i til en shaker-inspirert kjøkkeninnredning i nytt hus. Inspirasjon: S2502-Y S2005-Y10R S3010-G80Y S3005-G80Y Hvilke farger i jotuns fargeutvalg kan minne om disse? Hittil har jeg funnet granskygge som jeg synes er fin, men kunne tenkt meg noen flere til sammenligning. Der vi bor i dag har vi space i gangen, synes den oppleves litt grønn også, men redd det kun er lyset akkurat der. Ønsker at fargen skal kunne stå fint til klassisk hvit (lister) og frostrøyk (vegger) som blir i resten av huset. Legger ved noen inspirasjonsbilder av kjøkken.
Hei, alle fargene du refererer til er standard NCS fargekoder som kan blandes i våre produkter så ønsker du en av disse gjenstår det kun å velge hvilken du liker best :-)
LADY 1973 Antikkgrå S2502-Y denne er grå med gul undertone. Sammen med ulike gråtoner kan denne virke litt "grønn" men den er mer grå enn grønn.
LADY 1563 Mørk Strandsand - S2005-Y10R -dempet beige med lite rødt i undertonen så den kan i noe lys virke litt "grønn" men jeg tror ikke den er grønn nok basert på inspirasjonsbildene.
S3010-G80Y - denne fargen har ikke noe navn hos oss, men kan blandes i våre produkter
8106 Grønnsten - S3005-G80Y ( fargen er ikke digitalisert) dette er den av disse jeg synes ligner mest på inspirasjonsbildene dine.
Jeg vil i tillegg anbefale at du også vurdere LADY 8281 Pale Linden S2005-G70Y og den litt dypere og litt varmere LADY 8478 Pale Green 2509-G59Y.
Jeg vil også legge til at LADY 1288 Granskygge er vakker.
LADY 1376 Frostrøyk drar seg litt rødlig sammen med LADY 1563 Mørk Strandsand og LADY 1973 Antikkgrå resten er i mine øyne fine sammen med LADY 1376 Frostrøyk og LADY 9918 Klassisk Hvit.
For å få den klassiske Shaker stilen synes jeg at vegg og skapfronter i samme farge er lekkert, gjerne med ulik glans. Samme farge i ulik glans gir en eksklusiv og dempet effekt.
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
vakker, matt og robust - til slette vegger
Tusen takk for svar! Hvilken glans vil du anbefale på skapfronter og vegg for riktig uttrykk?
Og kan du samtidig anbefale et 1-stavs parkettgulv i naturlig hvit pigmentering som kan stå fint til? Ønsker ikke for mye kvist. Tror det blir grønnsten eller granskygge på kjøkkenet, med frostrøyk og klassisk hvit i tilstøtende rom :-)
Hei, glans er smak og behag, men kjøkkenfronter i LADY Supreme Finish silkematt og vegger i LADY Pure Color eller LADY Supreme Finish pure matt er lekkert. Ta en tur innom din lokale Jotun forhandler, der har de oppstrøksprøver på de ulike glansgraden du får i LADY Supreme Finish. Vi har ikke gulv og dessverre ikke tid til å holde oss oppdatert på alt som finnes av gulv, så det kan jeg ikke hjelpe deg med.
Ha en fin fredag og god helg :-)
Tusen hjertelig takk for hjelpen. Ønsker deg en god helg!