Fargepalett til ny leilighet

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Kjøkken

- Gang

Jeg pusser opp en 41 kvm leilighet med lyst gyllent tregulv, hvite kjøkkenfronter og svarte detaljer. Ønsker en helhetlig fargepalett med én farge per rom. Jeg liker naturtoner, grått, grønt og blått – og vurderer å bruke farger også på lister eller innerdører (enten samme eller nyansefarger). I stue/kjøkken vurderer jeg Frostrøyk, men er redd den blir for varm. Soverommet ønsker jeg lunt, og vurderer Grey Touch eller Demring. I gangen ønsker jeg noe mer lekent, kanskje Silky Blue (eller omvendt, blått soverom, men da evt. lys blå). Vurderer også en dyp, klar kontrastfarge på ytterdør eller kott – for eksempel blå, grønn eller rød. Vil ha noe som føles sammenhengende og rolig, men med litt personlighet og en liten overraskelse. Hva anbefaler dere?

2025-05-22 20:48:20

Fargerådgiver svarer:

Hei, gulvene har en varm tone så jeg tror at  LADY 1376 Frostrøyk kan bli fin som basefarge, men den er ganske lys og oppleves nesten hvit, så  LADY 12314 Grey Touch eller den gråere  LADY 12077 Sheer Grey i stue kjøkken er et godt alternativ. Til ytterdøren anbefaler jeg  LADY 4947 True Blue og på soverommet eller i gangen  LADY 5081 Fabrikk. Den er gråblå men mer blå enn grå når den settes sammen med varme gråtoner.  Vil du ha et mørkere soverom anbefaler jeg  LADY 12078 Comfort Grey den er lekker sammen med både  LADY 1376 Frostrøyk,  LADY 12314 Grey Touch og  LADY 12077 Sheer Grey. Til disse fargene anbefaler jeg hvite detaljer og tak i  LADY 9918 Klassisk Hvit.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.


Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk