Ny farge på soverom

Kategorier:

- Soverom

Hei, Jeg skal pusse opp en leilighet hvor jeg har to soverom, gang og åpnet stue og kjøkken. Jeg har valgt å ta en beige farge i stuen, blå farge i gang, et grønt soverom hvor jeg har Pistachio på vegg og i tak har jeg Subtle Green. Jeg er på leit etter en gulfarge på det siste soverommet hvor jeg vil ha lysere gulfarge på vegg og litt mørkere gul i tak. Jeg har sett på Lys på veggen og mulig Fresh Pasta i tak. Jeg ønsker duse farger, men samtidig at det er tydelig gult. Kan dere komme med noen tips og triks? Jeg ønsker også å male lister og vinduskarm med samme farge som taket.

2025-05-24 10:03:49

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for bilder :) Jeg vil gjerne vite hvilken blåtone du har i gangen da den vil påvirke gultonen til soverom. Hører fra deg :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei, Jeg har Slumber av klint, og er på utkikk etter en maling til veggen der også som er lysere blå. Soverommet som skal være gult er i sammenheng med stuen som er cashmere fra klint. - Så det jeg ønsker er råd om maling på vegg i gang som matcher Slumer til Klint. - Soverommet som skal være gult, hvor taket skal være en mørkere nyanse gul og veggen litt lysere. Si i fra hvis du lurer på noe annet!

26/05/2025 13:27:30

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Vi har dessverre ingen fysisk prøve av Slumber av klint da den ikke er vår naturlig nok, men jeg googlet og fikk ett godt inntrykk. 

Jeg er litt redd 1819 Lys (klarer ikke linke denne da den ikke er digitalisert) vil bli hakket for rødlig i møte med  LADY 1775 Fresh Pasta som er en ren gultone uten rødt i seg. Hva om du tar en titt på  LADY 1349 Light på vegger med  LADY 1775 Fresh Pasta i tak da disse er ton i ton. Du kan også vurdere den litt dypere 1965 Ginger Tea (NCS S1515-Y) i tak da den vil gi en større kontrast grunnet lysvinkelen som påvirker kontrasten mellom vegg og tak.  Begge harmonerer fint med  LADY 7386 Pistachio /  LADY 7685 Subtle Green :) Dessverre er det umulig for meg å mene om disse gultonene vil harmonere til Cashmere fra klint uten en NCS fargekode men den har jo ikke direkte kontakt ;)

Om du velger bort "Slumber " vil jeg tro  LADY 5225 Sjøgløtt vil være noe lysere samt at denne i mine øyne vil stå fint til de nevnte fargene :) 

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Lykke til :) 
 


 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk