Kategorier:
- Gang
Hei (igjen)! Så fint at en kan skrive her å få råd. Vi er ferdig å male en etasje med panelvegg. Vi har brukt indie pink, letthet, soothing beige, subtle green og mindful green. Trappa opp er mindfull green og subtle green. Nå er vi klar til å male overetasjen. Taket er ulike høyder og er skråtak- det er både høyt og lavt under taket på ulike steder. Det er litt mørkt der. Jeg ønsker å male tak og vegger i samme farge. Ønsker en lys farge, og så varm som mulig. Liker veldig godt kombinasjon av grønn/rosa og skape energi med fargekombinasjoner. Vurderer kokos og har sett på raw citrine. Liker fersken og rosa. Har du noen gode råd? 😀
Hei, jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Hører fra deg :))
Takk for det. Her er to bilder av furupanel som jeg ønsker å male på overetasjen. På det ene bilde har jeg påbegynt med kvist og sperregrunn. Et bilde er av trappa opp. De to andre bildene er i etasjen under. Jeg vurdere skandinavisk lys på begge rommene oppe, og ha en varm gul på noen detaljer. Hva tror du? :)
Prøver igjen, her også
Hei, mot ditt lekre fargepalett bestående av LADY 1624 Letthet, LADY 12075 Soothing Beige, LADY 2224 Indi Pink, LADY 7686 Mindful Green og LADY 7685 Subtle Green ser jeg for meg at både LADY 1931 Kokos, LADY 1832 Skandinavisk Lys og 1248 Raw Citrine (https://www.jotun.com/no-no/decorative/interior/colours/1248-raw-citrine-interior) som du vurderer vil være lekre, lune og lyse basefarger i andre etasje. Mot disse fargene vil jeg anbefale deg å se på LADY 8596 Sunny Green om du ønsker en lys grønn tone til detaljer og LADY 1392 Gul Antikk om du ønsker en varm gul. Jeg ser for meg at det vil være lekkert å male vegger og tak i den samme fargen og gjøre vinduskarmer, dørkarmer og dører til spennende detaljer med mer kulørte toner. For eksempel LADY 8596 Sunny Green til karmer og LADY 7685 Subtle Green eller LADY 7686 Mindful Green til dører. Eller LADY 1392 Gul Antikk til karmer med den dypere LADY 10428 Masala til dører. Lykke til :))
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
Jotun Kvist- og sperregrunning
Best sperrende effekt