Kategorier:
- Enebolig
Dører/vinduer/garasjeport :
Grunnmur og tak :
Vi har kjøpt en bolig som er malt i rødt fra 90-tallet vil jeg tro. Vi har skiftet kledning på deler av huset og ønsker at denne delen skal være hvitmalt. Ønsker nå å finne en hvitmaling som passer til den røde fargen som huset er malt i fra før av. Vet ikke navnet på den røde fargen, men har bildet ev ei malingsspann som har samme farge. Problemet er at jeg skjønner ikke koden. Kan dere hjelpe meg med å finne ut hvilken rødfarge det er og hvilken hvitfarge som kan passe til?
Hei :) Egenprodusert farge har jeg naturlig nok ikke oppstrøksprøve på. Du kan ta med lokket slik at du får skannet fargen hos din næreste fargeforhandler slik at jeg får den næreste NCS fargekoden.
For lettere å gjøre en faglig vurdering trenger vi bilder, slik at vi får et inntrykk av huset, farge på takstein og omgivelser. Bildene blir ikke synlige for andre enn deg og meg. Hvis bildene er over 5MB ( pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :)
Vil dette si at den koden som er oppgitt er en egenprodusert farge? Sender først et par bilder. Kommer tilbake med nærmere NCS-kode. Det er det som er grunnet hvitt som vi ønsker å male i en hvitfarge. Tenkte først i bare ta det lille tilbygget i hvitt og den veggen rett frem i rød. Men vi liker egentlig ikke den rød, så derfor lurte vi på om alle tre veggene kunne bli hvite. Kommer da også til å male den røde kledningen som tilhører det flate taket også hvitt. Inngangsdør er bomull. Vi skal bygge trapp/terasse, så der trenger vi også forlag til farve. Det skal legges grus på gårdsplass med lys stein.
Se bilder for fargene som ligner mest på rødfargen vår. Rørosrød var kanskje den som lignet mest. Hvilken hvitfarge vil da passe til og hvilke farge på inngangstrappa/terrassen vi skal bygge foran.
Hei :) Med inngangsdør i JOTUN 1453 Bomull kan du vurdere å holde deg til den samme hvittonen eller å gå litt dypere. Jeg vil be deg ta en titt på JOTUN 1024 Tidløs som vil stå fint til rød kledning, JOTUN 1453 Bomull og lys stein på gårdsplass :) På terrasse / inngang vil TREBITT 9074 Nordisk Tre gi en fin, varm kontrast :)
Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene.
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
Selvrensende - langvarig nymalt utseende
DRYGOLIN Power Clean Vindu & Dør
Selvrensende detaljmaling med svært langvarig beskyttelse
Vår beste terrassebeis
Takk for svar. Hva tror du om frostrøyk? Kan det fungere?
Hei :) JOTUN 1376 Frostrøyk er optimal i møte med JOTUN 1624 Letthet, men den vil fungere til JOTUN 1453 Bomull som du har på døren. JOTUN 1376 Frostrøyk er vakker til ulike røde toner. Lykke til :)