Kategorier:
- Barnerom
- Gang
Lister/dører/vinduer : Hvit
Vi skal pusse opp barnerom nr 2 og gang utenfor. Vi har veldig mye hvitt i huset.Barnerom nr 1 er i fargen type treashure (usikker på om dette er korrekt farge). Nå ønsker jeg noe i gult til neste barnerom(evt. gult i gangen) samt male deler av gangen utenfor. Titter litt på velvet, men usikker. Hva ville passet godt? Jeg er veldig glad i grønt, men føler det kan bli litt mye grønt i huset.
Hei, jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er supert om du kan fortelle meg hvilke farger som er brukt i tilstøtende rom og hvilken hvittone du har på detaljer (listverk, vinduer, dører, tak), slik at dette kan tas med i vurderingen. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis bildene er over 5MB ( pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :))
Forsøkt å ta bilder, men det er litt dårlig lys, og solen skinner utenfor. Det går og fint om det bare er gjesterom og gang utenfor som passer sammen. Listene er enda ikke malt om du har noen formening om farger på disse.
Hei, med utgangspunkt i at du har LADY 7628 Treasure på barnerom 1 ser jeg for meg at det vil være lekkert med LADY 10246 Velvet i barnerom 2. Til gangen vil jeg da anbefale deg den lyse og dempede LADY 1108 Lotus. Alle disse tre fargene er lekre sammen. Da jeg ikke kjenner til gulvet i de aktuelle rommene eller fargene i tilstøtende rom må du selv vurdere hvordan disse fargene står til hverandre og gulvet. Til hvite detaljer (listverk, vinduer, dører, tak) vil jeg anbefale deg å fortsette å bruke den samme hvittonen som i resten av hjemmet for å ha en rød tråd gjennom rommene. Alternativt så kan du bruke den lyse LADY 1108 Lotus til detaljer i barnerommene og i gangen. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
vakker, matt og god for inneklimaet - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak