Stue + trapp

Kategorier:

- Stue

- Gang

- Annet

Lister/dører/vinduer : bomull

Hei, vi pusser opp stue og trapp, og lurer på hvilke farger vi skal bruke. Vi har bestemt oss for å gå for grønt (du kan se noen eksempler på farger som allerede er brukt). Den lengste veggen vil vi ha i en mørk farge, og veggen der pipa og peisen er. Resten vil kanskje ha en lysere grønnfarge? Jeg er ikke sikker på om noen andre farger passer bra til den mørke grønnfargen. Listverk er i bomull, og trapper + lameller vil ha bomull (eller kanskje noen andre forslag? Vi ønsker å matche Listverk og vinduer). Taket er allerede malt i rent hvitt uten farge. Kanskje du også kan hjelpe oss med kjøkkenet? En vegg vil vi ha mørk marineblå, og skapene våre er litt bomullfarget. Jeg er ikke sikker på hvilken farge som passer bra til marineblå og hvitt til resten av veggene?

2025-06-09 13:30:05

Kommentar

ahh, og på TV-veggen skal vi ha lys eik spilleplatter

09/06/2025 13:31:50

Kommentar

kjøkken, den tomme veggen til venstre vil vi ha i marineblått, resten av veggene kanskje bomull eller råhvit? Eller er det for hvitt for kjøkkenet? Usikker på hvilke andre farger som ville passet her :(

09/06/2025 13:36:38

Fargerådgiver svarer:

Hei

Kan du like  LADY 8281 Pale Linden og  LADY 8252 Green Harmony ? Fine sammen med blåfargen  LADY 4638 Byge.

Ønsker du et mer kulørsterk uttrykk vil jeg foreslå  LADY 7386 Pistachio og  LADY 7040 Cypress som to fine grønnfarger sammen. Og setter du til  LADY 4947 True Blue vil du få supert tøft utrykk ;)

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Til bad/våtrom anbefaler vi LADY Aqua.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk